вторник, апреля 15, 2014

170-річчя Анатоля Франса

   16 квітня 2014 р.  світова громадськість відзначає 170-річчя від дня народження відомого французького письменника Анатоля Франса. Під цим літературним псевдонімом творив Анатоль Франсуа Тібо, відомий не тільки як автор художніх творів і лауреат Нобелівської премії з літератури, а й як літературний критик, член Французької академії.


    Анатоль Франс народився за чотири роки до Французької революції 1848 р. і прожив вісім десятиліть, де були політичні пристрасті, повстання, перевороти і війни. Поет, публіцист, романіст, сатирик, він   виявляв незвичайну міць розуму і оригінальність натури. Такою ж була  його літературна творчість - пристрасною, саркастичною, що органічно з'єднувалася з мрійливістю, поетичним ставленням до життя.

  Біографія письменника включає  роки служби у французькій армії, роботу бібліографом, журналістом, заступником директора бібліотеки у французькому Сенаті, членом Французького Географічного товариства. Спектр  його творчості -  новели, нариси, статті, репортажі, сатира, романи та оповідання.

       
    Франс виріс в атмосфері книг і професійного інтереса до друкованого слова, з дитинства книжкова крамниця», як він писав пізніше у своїх спогадах,  була для нього «скарбницею».

   Після виходу у світ романів «Боги жадають», «Таїс», «Повстання ангелів» і «Червона лілія» слава письменника набула світового звучання. До нього звідусіль стали приходити листи, і не лише як до знаменитого романіста, але й як до мудреця і філософа.

     Одним з найзначніших творів Анатоля Франса став роман «Острів пінгвінів», в якому автор пародіює історію не тільки своєї країни, але й всього людства. У книзі відображені всі основи цивілізації.

   У 1921 р. Франсу була присуджена Нобелівська премія з літератури «за блискучі літературні досягнення, відмічені вишуканістю стиля, глибоко вистражданим гуманізмом й істинно галльським темпераментом».

   Як сказав про письменника його сучасник: «Анатоль Франс завжди буде стояти поруч з Б. Шоу як великий сатирик епохи, і поряд з Рабле, Мольєром і Вольтером як один з найбільших французьких гострословів».

   Пропонуємо вам деякі афоризми Анатоля Франса:

 ·        «Немає нічого могутніше слова»
 ·        «Немає магії сильніше, ніж магія слів»
 ·        «Якби дива існували, вони б перестали бути дивами: диво тільки тому диво, що воно не відбувається насправді»
·  «Без справжньої любові до людства немає справжньої любові до батьківщини»
 ·        «Війна - злочин, що не виправдовується  перемогою» ·    «Кращі з книг - ті, що дають найбільшу їжу для роздумів, і при цьому за найрізноманітнішими темами».


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий