понедельник, апреля 14, 2014

«Книжкові» фонтани


    Мабуть, ніщо так не радує око городян, як фонтани - їхні різнобарвні струмені і сотні бризок, що  немов зависають у повітрі. Фонтани здавна шанувалися людьми: біля них призначають романтичні побачення, загадують бажання або просто відпочивають, насолоджуючись прохолодою, красою і «музикою» води, що  падає вниз. Останнім часом багато фонтанів, оснащених ілюмінацією і музикою, перетворилися на справжні водні театри.
   Виявляється, у світі існують зовсім незвичайні фонтани - «книжкові», що є чудовими пам'ятками книгам. У їхньої прохолоді так приємно посидіти і почитати цікавий роман або повість! Ось кілька прикладів.


    Меморіал Амелії Валеріо Вайнберг розташований в Цинциннаті (США) близько будинку Публічної бібліотеки. Фонтан є як би нагадуванням про те, що всі знання випливають з книг.

     Фонтан Книг - один з численних неймовірних питних фонтанчиків Риму (Італія) - розташований недалеко від будівлі католицького храму. У центральній частині пам'ятника - голова оленя, з кожного боку його оточують дві антикварні книги.

     Цей фонтан розташований в Інсбурге (Австрія). Називається «Кошмар Бібліотекаря».

     Фонтан «Відкрита книга» знаходиться в Будапешті (Угорщина). Кожну секунду з «книжкової палітурки» піднімаються вгору струмені води, створюючи ілюзію, ніби невидимий чарівник гортає прозорі сторінки.

      Фонтан «Томи» в Чаттануга (США) встановлений перед будівлею бібліотеки на честь її 200-річчя. Скульптура вагою в одну тонну виконана з нержавіючої сталі.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий