пятница, апреля 11, 2014

Сучасна бібліотека з петербурзькими традиціями


Хочеться, щоб бібліотеки перестали асоціювати з архаїчним книжковим заповідником,  а сприймали як динамічний майданчик та сучасний культурний центр. Такою сьогодні можна назвати Санкт- Петербурзьку Центральну бібліотеку ім. М.В. Гоголя, що нещодавно відкрилася після реконструкції.
Це незвичайний унікальний проект з модернізації книжкового простору. Не втрачаючи істинних петербурзьких традицій, бібліотека піддається віянням часу і трансформує себе, таким чином залучаючи сучасну людину до читання.
Пропонуємо здійснити невелику віртуальну екскурсію по цій дивній бібліотеці.


Інтер'єр бібліотеки вельми іронічний, на стінах - портрети Гоголя, зроблені з цитат його творів, є спеціальна кабінка у вигляді книжкової шафи, де можна поговорити по телефону, нікому не заважаючи.Стелажі з книгами одночасно служать диванами, їх можна рухати однією рукою і складати разом, щоб звільнити простір для проведення заходів. У залах стоять термінали, що дозволять знайти і оформити книгу без допомоги бібліотекаря.В одному із стелажів-диванів художнього залу відведена полиця для «книги дня». Зараз це твори Гоголя. У галузевому залі, де представлена​​вузькоспеціалізована література, з модульних книжкових полиць складений амфітеатр. У звичайні дні амфітеатр заповнюють подушками, щоб  можна було зручно влаштуватися з книгою. За амфітеатром - грифельна стіна і сходи в медіатеку з QR-книжковими полицями.


Будь-який  городянин може безкоштовно забронювати зал для свого заходу  -  зустрічі клубу за інтересами, кіноперегляду, лекції -  все, що прийде в голову. У залі встановлено круглий стіл, стільці, камера для Skype- конференцій  та плазмовий екран. Безумовно, яскравою прикрасою  є велика книжкова полиця, що складається з літер «СЛОВО».В арт-холі дизайнери змінили рельєф підлоги - його зробили горбистим, а на «вершині» розкидали подушки у вигляді каменів. М'яке покриття нагадує газон. Такий прийом архітектори побачили у швейцарському університеті в місті Лозанні - читачі лежали, сиділи і спілкувалися на такій горбистій підлозі.
Бібліотечна медіатека схожа на модульну театральну сцену. Для великих лекцій з візуальним матеріалом всі столи розгортають до стіни з проектором, для маленьких заходів - до іншої, покритої оргстеклом, на якій можна писати маркером. Зал оснащений сучасним типографичним обладнанням.

 Ну як, вражає? Не дуже? Тоді пропонуємо невеликий ролик про відкриття бібліотеки.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий