вторник, апреля 22, 2014

Скільки у світі книг?


Те, що книга - джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, крім цього, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації» -  так заявляє Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуурі у своєму посланні з приводу Всесвітнього дня книги і авторського права, що  відзначається 23 квітня  у 190 країнах світу.
А чи знаєте ви, скільки у світі існує книг? На це питання, можливо, може дати відповідь компанія Гугл, що з 2004 р. розвиває проект «Пошук книг Google». Мета  проекту - каталогізувати, відсканувати і викласти в Інтернеті всі знання, доступні людству в друкованій формі.


Щоб приблизно оцінити завдання, що стоїть перед ними, Гугл використовував спеціально розроблений алгоритм і проаналізував дані  каталогів найбільших бібліотек світу, у т. ч.  бібліотеки Конгресу США. Результатом розрахунків стало число 129864880, тобто у світі існує близько 130 млн книг. Так що, читати нам і не перечитати!


Всіх книголюбів  ми вітаємо з Всесвітнім днем книги і авторського права і бажаємо  нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Сподіваємось, що придбана у цей день нова книжка стане для її власника справжнім другом і порадником на довгі літа!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий