понедельник, апреля 28, 2014

Книги з людської шкіри


   Гарвардський університет - один з найпрестижніших вузів у світі. Справжньою перлиною знаменитого навчального закладу є його велика бібліотека. Але саме вона нещодавно принесла Гарварду жахливу славу. Справа в тому, що в ході  інвентаризації   у бібліотечних сховищах були знайдені рукописи, для палітурки яких використовувалася ... людська шкіра!

    Страшна знахідка була зроблена зовсім випадково. Бібліотекарі звернули увагу на три підозрілі книги - вчення про французьку філософію, праці з іспанського середньовічного законодавства і книгу римської поезії. Після консультацій з фахівцями з'ясувалося, що ретельно вироблені обкладинки цих книг є не чим іншим, як людською шкірою. Це підтверджувалося тим, що в тексті книжок перебували позначки зі згадками про людей, чия плоть була використана для палітурок.
     Шкіра використовувалася як палітурка для книг з незапам'ятних часів. Розквіт цієї традиції припадає на XVII сторіччя. Цьому сприяли численні страти, в ході яких у засуджених часто живцем здирали шкіру. Страшна традиція проіснувала досить довгий час. У вищих верствах населення вважалося найкращим  піднести такий том у подарунок.
   Позбуватися таких бібліографічних «делікатесів» бібліотекарі Гарварда не планують, з ними вже ознайомилася велика кількість студентів. На думку директора бібліотеки, не виключено, що у фондах є й інші подібні «рідкості».
    Які ще таємниці приховані в тихих бібліотечних сховищах?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий