пятница, апреля 25, 2014

Незбагнений геній англійської літератури

    26 квітня  2014 р. вся світова громадськість відзначатиме  450-річчя   від дня народження англійського поета і драматурга  Вільяма Шекспіра. Його твори представляють велику цінність для всього світу, а для Британії - в особливості.  Їх  читають та перечитують  мільйони людей  і кожного разу знаходять в них щось нове.
  За життя Шекспіра його твори   друкувались окремо і лише по смерті драматурга зусиллями його друзів-акторів вийшло перше повне видання  – «Шекспірівський канон» (1623), що складається з 37 драм, 154 сонетів та двох поем.

 
   Всесвітню славу принесли Шекспірові його  історичні хроніки, трагедії і комедії. Тут він сягнув такої висоти, що ці твори й сьогодні хвилюють нас і багато в чому є взірцем. Як найвидатнішого драматурга світу, Шекспіра прославили так звані «великі трагедії»: «Ромео і Джульєтта», «Гамлет», «Отелло», «Король Лір», «Макбет».
     Світла трагедія «Ромео і Джульєтта» – одна з найпоетичніших трагедій, що не має собі рівних за глибиною проникнення в психологічну природу кохання.
  «Гамлет» – п’єса на всі століття – визнана однією з найвизначніших філософських трагедій, а «Короля Ліра» насправді вважають одним з найтрагічніших творів Шекспіра, де відбиті всі хвороби, якими були уражені ті часи.

    На честь ювілею великого англійського драматурга програма шекспірівських свят у Великобританії представлена  різноманітними заходами:
   - Музей Вікторії й Альберта в Лондоні організує велику виставку, присвячену Шекспіру;
  - у лондонському театрі «Глобус» пройде день відкритих дверей з іграми, розвагами, виступами фокусників, музикантів і, звичайно, тортом;
  - на батьківщині класика, в Стратфорді-на-Ейвоні, відбудеться низка святкових заходів, у т.ч.  грандіозна костюмована хода від будинку, в якому народився Шекспір​​, до церкви Св. Трійці, де його поховано;
  - у Королівському шекспірівському театрі в Стратфорді можна буде побачити п'єси Шекспіра, включаючи дві прем'єри: «Генріх IV» і ​​«Два джентльмени з Верони».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий