пятница, декабря 19, 2014

«Міліцейські» книги

20 грудня в Україні відзначають День міліції.  Це професійне свято мужніх людей, які обрали для себе непросту, але почесну місію  - боротися зі злочинністю. У будь-яких умовах вони виконують свій професійний обов'язок, стають перешкодою на шляху зловмисників, рятують людей, часом ризикуючи власним життям.
На честь цього свята пропонуємо «міліцейські» книги, де головні герої розслідують злочини  і дбають про спокій своїх громадян.


І. Лазутін «Сержант міліції». Ця книга - не тільки міліцейська хроніка і детективна історія, а й один з кращих «лицарських романів» радянської літератури. Головний герой - сержант Микола Захаров, співробітник лінійного відділу одного з московських вокзалів - типовий образ «лицаря без страху і догани». Він шляхетний, сповнений наївних гуманістичних ідей, беззавітно відданий службі в міліції, прагне до самовдосконалення, сміливо йде на ризик заради порятунку невинної людини. Цей образ - свого роду ідеал міліціонера  післясталінського періоду в історії органів внутрішніх справ, що характеризувався помітним поворотом до людських цінностей і громадянським свободам.
Як і багато знакових творів радянської літератури, книга була екранізована у 1974 р. Однак фільм запам'ятався глядачам, в першу чергу, завдяки чудовій роботі актора Олега Янковського, який зіграв дуже колоритного антигероя - злодія за кличкою «Князь».

А. Адамов «Інспектор Лосєв». Автор книги - популярний письменник, твори якого складають золотий фонд радянського детектива. Цикл його романів («Злим вітром», «Петля», «На вільне місце» та ін.) присвячені одному герою - інспектору кримінального розшуку Віталію Лосєву.

Брати Вайнери «Ера милосердя». Події роману розгортаються у повоєнні місяці 1945 р. Колишній полковий розвідник Шарапов приходить до Московського карного розшуку. У складі оперативної групи, що очолює капітан Жеглов, він бере участь у викритті та знешкодженні бандитської зграї «Чорна кішка».
Книга лягла до основи найпопулярнішого   серіалу «Місце зустрічі змінити не можна».

М. Леонов «Постріл у спину». Письменник - майстер детективного жанру, автор знаменитих романів і повістей про сищика Льва Гурова. У повісті герою належить розслідувати обставини смерті двох людей, убитих пострілами впритул. Підозрюваних багато, але вбивця спритно направляє слідство хибним слідом.

О. Мариніна «Заміна об'єкта». Цією книгою популярний автор відкриває серію «Дільничний міліціонер Дорошин». На зміну образу Анастасії Каменської, яка полюбилася читачам, прийшов дільничний-інтелектуал Ігор Дорошин. Новий персонаж - образ суто позитивний. Читачеві він припаде до смаку в силу того, що він по-справжньому піклується про ввірених йому громадян.
Фабула книги - вбивство молодої дружини успішного бізнесмена та її охоронця. Що це - попередження удачливому конкуренту, помста чи зведення старих рахунків? Версій багато, але всі вони не подобаються Ігорю Дорошину, в якого у розслідуванні злочину є особистий інтерес. На свій страх і ризик, а скоріше підкоряючись неясному поклику інтуїції, він відпрацьовує власну версію.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий