вторник, декабря 02, 2014

Книги - лауреати Пулітцерівської премії

 
    Пулітцерівська премія - одна з найпрестижніших премій в літературі.  У 1903 р. угорсько-єврейський медіамагнат Джозеф Пулітцер заповів після своєї смерті заснувати літературну премію, на яку залишив 2 мільйони доларів. Щороку в перший понеділок травня піклувальники  Колумбійського університету в Нью-Йорку присуджають Пулітцерівську премію за видатні досягнення в галузі літератури та журналістики. Її сума складає 10 000 доларів.
   Представляємо деяки книги, що удостоїлися цієї престижної премії.


   Е. Уортон «Вік невинності» (нагороджений  у 1921 р.). Ця книга - одне з найзначніших літературних явищ першої половини XX століття. В основі сюжету - трагічна і пронизлива історія кохання, що потрясла основи вищого світу Нью-Йорка  70-х років ХІХ ст. Це історія чистого і світлого почуття молодого Ньюленда Арчера   до блискучої й освіченої графині Еллен Оленської, яку ханжеське суспільство поспішило зробити мішенню для пліток і нападок.

   М. Мітчелл «Віднесені вітром» (нагороджена у 1937 р.). Красуня Скарлетт О'Хара - головна героїня роману - стала улюбленицею не тільки американців. Мільйони людей у всьому світі, які прочитали цю дивовижну книгу, а потім подивилися однойменний голлівудський кіношедевр, перейнялися співчуттям і симпатією до норовливої, енергійної южанки, чиє життя в жорстких умовах Громадянської війни буяло несподіваними драматичними поворотами.

   Дж. Стейнбек «Грона гніву»  (нагороджений у 1940 р.). Це захоплюючий життєвий і правдивий роман, що не залишить байдужим жодного читача. Книга дуже чітко відображає проблеми, з якими зіткнулися американські фермери у роки Великої депресії. В кінці 30-х років багато центральних штатів США постраждали від сильної посухи і пилових бур. Тисячі збанкрутілих фермерів та орендарів покидали рідні землі, і хвиля переселенців буквально захлиснула квітучу Каліфорнію. Це «переселення народів» з усіма драмами і переживаннями, важкий шлях сім'ї Джоуд до Каліфорнії, їхню стійкість відобразив автор у своєму кращому романі.

   Е. Хемінгуей «Старий і море» (нагороджений у 1953 р.). Ця повість вже давно стала сучасною класикою. Історія рибака Сантьяго, який зловив величезну рибину, - це історія нелегкого шляху людини на землі, яка кожен день веде боротьбу за життя.

    К. Маккарті «Дорога»  (нагороджений у   2007 р.). Цей твір ось вже декілька років тримає лідерство серед світових бестселерів. Незважаючи на простий сюжет, роман викликає бурхливі емоції. Головні герої - Батько і Син після глобальної катастрофи бредуть по випалених дорогах. Іноді вони зустрічають  людей, які вижили. Але чи варто просити у них допомоги? А може бути, в даних обставинах звичні поняття добра і зла втрачають сенс? Автор своїм оповіданням закликає йти своєю власною дорогою і цінувати кожну хвилину життя.

  Х. Діас «Коротке і дивне життя Оскара Уо»  (нагороджений у 2008 р.). Ця книга - наполовину автобіографічний твір автора,  де розповідається про долю нещасної дитини. Читач спостерігає його дорослішання і загибель в юному віці. Родзинкою роману є суміш «спанглішу» (англійська мова з домішкою іспанської) та  латиноамериканського сленгу.

   Е. Страут «Олівія Кіттерідж»  (нагороджена у 2009 р.). Цю письменницю порівнюють з багатьма іменитими майстрами слова і навіть називають «американським Чеховим». Книга складається з 13 епізодів, поєднаних однією сюжетною лінією. Головна героїня - літня вчителька, яка «душить» ближніх своєю любов'ю. Основний задум твору - показати різних людей, їхні долі, життєві історії. Не всі люди однаково можуть бути приємними, але до всіх необхідно проявляти співчуття.

   Д. Іган «Візит загону вбивць»  (нагороджена у 2011 р.). Головні герої книги на очах читача дорослішають, потрапляють в колотнечі та виплутуються з них. Опис починається з 60-х років, доходить до нашого часу і переноситься до майбутнього.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий