понедельник, февраля 04, 2013

130-річчя Олексія Толстого       10 січня 1883 р. народився Олексій Миколайович Толстой, російський письменник, поет, драматург і публіцист. У літературному світі його знали всі, тільки приставку перед його ім'ям – «гр.» -  одні розуміли як «граф», інші - як «громадянин». В СРСР він вважався одним з головних «офіційних» письменників. Після себе залишив велику творчу спадщину у самих різних жанрах. Нагадаємо найвідоміші його твори.«Петро Перший» за правом вважається одним з кращих історичних романів, присвячених видатному з російських монархів. Ця книга мала феноменальний успіх в Росії і російському зарубіжжі. Історична концепція Толстого багато років викликає суперечки і заперечення, а художня сила роману переконлива і приваблива для багатьох поколінь читачів.


«Ходіння по муках» - унікальна за яскравістю і масштабом оповідання трилогія, на сторінках якої перед читачем постає картина подій, що потрясли увесь світ. Визначний твір автора показує Росію в один з найяскравіших, складних і суперечливих періодів її історії - у тривожний передреволюційний час, у суворі роки революційних потрясінь та громадянської війни.


«Гіперболоїд інженера Гаріна» приніс Толстому славу першого російського фантаста. Цей науково-фантастичний гостросюжетний роман присвячений темі моральної відповідальності вченого перед людством.


«Аеліта» - захоплюючий фантастичний роман розповідає про незвичайний космічний політ, про захоплюючі пригоди мандрівників на Марсі, про зустріч землян з прекрасною Аелітою та іншими мешканцями Червоної планети.


«Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» - одна з найулюбленіших книжок маленьких читачів. Історія дерев'яного чоловічка, пустотливого і неслухняного, увійшла до золотого фонду світової дитячої літератури.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий