понедельник, февраля 25, 2013

«Зміїні» книги

    2013 рік - за східним гороскопом рік чорної водяної змії. У зв'язку з цим ми пропонуємо свій список «зміїних» книг. 
          
  Фенімор Купер «Звіробій». Головний герой знаменитих книг про індійців  Чингачгук Великий Змій -  втілення  честі, совісті і розуму. Змій, на думку корінних жителів Північної Америки, - тварина мудра, некваплива, але при цьому володіє смертоносною швидкістю. Всі ці якості, дуже ціновані індійцями, і Чингачгук всіма цими якостями володіє.
Можливо, дорослій людині книга ця здасться наївною. Але для    підлітка - це краща пропозиція.   
         
  Редьярд Кіплінг «Рікі-Тікі-Таві». Цю історію протистояння відважного маленького мангуста і двох королівських кобр знають усі. Ми тільки хочемо нагадати про неї. Змії тут виступають у самому звичному для європейця образі: вони уособлюють природне зло. «Адже ти обідаєш за своїм смаком, - говорить Наг мангусту, - чому ж я не можу закусити пташеням?». Зло існує у світі об'єктивно, як даність. Але це зовсім не означає, що з ним не потрібно боротися. І нехай стара казка нагадає нам, що небезпеці потрібно дивитися в обліччя, а бездіяльність тільки множить зло.

  Іван Єфремов «Серце змії». Книга є філософськи обгрунтованим передбаченням. «Серце Змії» - назва зірки, що знаходиться у самій середині  сузір'я. До неї летять астронавти у пошуках побратимів по розуму. І зірка дійсно виявляється населеною.
Ця книга оптимістично спрямована в майбутнє. А віра у світле   майбутнє - це якраз те, що всім нам стане в нагоді у новому році. 

  Ерве Базен  «Змія в кулаці». Назва книги - це, звичайно, образ. Хоча починається вона з епізоду реалістичного: головний герой, хлопчик Жан Резо, ловить і душить у кулаці лісову гадюку. А впродовж  усього подальшого оповідання він відчайдушно протистоїть своїй матері, яка патологічно ненавидить дітей.
Ті, хто читали цей роман, називають його однією з найпотужніших книг про ненависть, бо що може бути страшніше й огидніше ненависті між матір'ю і дітьми.

  Франсуа Моріак «Клубок змій». Головний герой книги - господар багатого маєтку - вже дуже старий. Ніхто з його оточення, включаючи  сім'ю, не скаже про нього жодного доброго слова: жадібність, скупість, ненависть - ось, здається, увесь зміст цієї людини. Як клубок змій, живуть в його серці злість і презирство до всього. Але все не так однозначно. Передчуваючи близький кінець, старий починає вести щоденник, намагаючись пояснити усім, але перш самому собі, як це сталося. Як  чутливий, сором'язливий, абсолютно незлий юнак перетворився в жовчного, ніким не любимого старого.
Читачеві разом з героями роману належить зробити безліч переоцінок. І, можливо, по прочитанню книги ми навчимося утримуватися від швидких висновків щодо оточуючих нас людей. Можливо, перестанемо вигадувати собі ворогів і почнемо відверто розмовляти про проблеми зі своїми близькими, адже від простих недомовленостей виникає часом непорозуміння, здатне привести надалі до повного відчуження між людьми.
Спробуйте зрозуміти людину і ви побачите, що вона гідна любові - говорить своїм романом автор.

  Явдат Ільясов «Заклинатель змій». Омар Хайям  - один з найвідоміших людей свого часу,  його ім'я  ніколи не кане в лєту, і люди ХХI століття, як і раніше, цитують його вірші: «Ти краще будь голодним, аніж що-небудь їж, і краще будь один, ніж разом з ким попало». Про цього великого вченого та поета написано не так багато книг. «Заклинатель змій» -  можливо, найкраща з них.
Автор задумував цей твір як першу книгу трилогії про Хайяма, але, на жаль, встиг закінчити тільки її. Тому яскраво і зримо ми можемо уявити собі лише дитинство і юність генія. На вас чекають дивовижні пригоди незвичайного хлопчика і повне занурення в атмосферу стародавнього Сходу.

   

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий