среда, февраля 13, 2013

230-річчя з дня народження Стендаля
 23 січня 2013 р. виповнювалося 230 років одному з найвидатніших французьких письменників XIX століття -  Анрі Марі Бейлю, який писав під псевдонімом «Стендаль» та за  життя не користався ні визнанням у критики, ні успіхом у широкого читача. Майже всі його численні добутки художнього, історичного та критичного характеру пройшли непоміченими, лише зрідка викликаючи рецензії, далеко не завжди сприятливі. Долею Стендаля була посмертна слава. Однак,  Меріме  випробував на собі вплив Стендаля, високо цінував його, Бальзак їм захоплювався, Гете і Пушкін із задоволенням читали його твори.
Причина світової слави Стендаля полягає в тому, що він з надзвичайним проникненням розкрив основні, ведучі риси сучасності,  психологію складного і неспокійного XIX сторіччя, усі ті особливості взаємин людини і суспільства, що були характерні не для однієї тільки Франції.
Ось чому і тепер, через стільки років після смерті Стендаля, його твори читають у всіх країнах мільйони людей, яким він допомагає розуміти життя, цінувати правду і боротися за краще майбутнє. Ось чому і нашим читачем він визнаний як один з найбільших художників XIX століття, які зробили неоціненний внесок у світову літературу.


    «Червоне і чорне» - вершина творчості письменника. Пересічний випадок з кримінальної хроніки, що лежить в основі роману, став під рукою тонкого психолога і блискучого стиліста Стендаля людською драмою найвищого напруження й одночасно соціальним дослідженням суспільства. Жюльєн Сорель - честолюбна і здібна молода людина - пережив і романтичну закоханість, і бурхливу пристрасть, якої не зміг протистояти і за яку розплатився життям.
 

«Пармська обитель» - роман, написаний  всього за 52 дні, отримав світове визнання. Динамізм дії, інтригуючий перебіг подій, драматична розв'язка в поєднанні із зображенням сильних характерів, здатних на все заради кохання, - ключові моменти твору, що не перестають хвилювати читача до останніх рядків.  Доля Фабріціо, головного героя роману, волелюбної молодої людини, наповнена несподіваними перипетіями, що відбуваються у період історичного перелому в Італії на початку XIX століття.


       «Ваніна Ваніні» - історія любові молодих італійців. Що таке любов і хто її гідний? З чого розпочинається це почуття? Як його зберегти?  У цій новелі автор надає відповіді на ці питання. Він звеличує чисту любов, здатну захистити кохану людину від небезпеки, подарувати їй щастя і спокій.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий