среда, февраля 27, 2013

Книжкова гора


  Книги не втрачають своєї цінності, навіть, незважаючи на технічний прогрес. Це підтверджує незвичайне спорудження у нідерландському місті Спейкеніссе. Нещодавно там відкрився книжковий квартал - бібліотека, що одержала назву «Книжкова гора». Вона так називається тому, що нагадує гору книг, покритих скляною раковиною.


  Це не просто будівля, а цілий квартал пірамідальної форми з численними книжковими стелажами, на яких розміщені більше 70 тис. книг. Бібліотека-будинок площею понад 3,5 тис. квадратних метрів має кілька ярусів, пронизаних коридорами і сходами. На вершині пірамідальної будівлі розташоване кафе, звідки відкриваються вражаючі панорамні види.


  «Фішка» бібліотеки полягає в тому, що її будівля абсолютно прозора, щоб зручно було всім - як відвідувачам, оскільки таким чином у читальні зали проникає більше світла, так і перехожим, оскільки вони зможуть з вулиці милуватися красивими холами і великим зібранням книг.


  До речі, у прозорих стін будівлі є й прихований сенс. Уряд, якому проект обійшовся у 30 млн. євро, вважає, що це допоможе популяризувати читання та збільшити відсоток відвідуваності бібліотек у невеликих голландських містах.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий