среда, февраля 20, 2013

Людмила Улицька: письменник наших днів
21 лютого 2013 р. Людмила Улицька - одна з найвідоміших сучасних письменниць - відзначає свій 70-річний ювілей.
Сама письменниця з усмішкою зауважує, що якби свого часу її не вигнали з роботи, де вона займалася генетикою, бути б їй доктором біологічних наук, а не автором півтора десятка книг.
Літературна доля Улицької і справді парадоксальна: камерна за звучанням проза, що явно призначена для вузького кола «своїх» читачів, поступово набула  широку аудиторію. Сьогодні письменниця - одна з найуспішніших і модних авторів.
Пропонуємо вам прочитати  найвідоміші твори Людмили Улицької.

 «Казус Кукоцького». Це своєрідна сага, що розповідає про долю професора медицини Павла Кукоцького, який втрачає двох найулюбленіших жінок - дружину і дочку. Ця книга - про життя, смерть,  любов, людські цінності і долю Росії.

  «Щиро Ваш  Шурик». У романі розкриваються взаємини сина й матері, описаний стан підпорядкування людини почуттю обов'язку і пов'язані з цим втрати.

  «Медея та її діти». Це історія кохання і розлуки, короткого жіночого щастя і довгих років обтяжливої самотності, радості єднання і гіркоти зради. Прагнення героїні розкрити свою душу, поділитися теплом наштовхується на нерозуміння  близьких людей,  виявляється їм непотрібним. Цю книгу можна назвати однією з кращих творів російської прози кінця ХХ століття.

«Зелений намет». Справжня психологічна проза - роман про любов, про долі, про характери. Але разом з тим, цей твір  ширше цих визначень.  Це роман про те, що справжня зрілість у нинішній цивілізації майже ніколи не досягається, особливо, коли на особистість, яка бажає піднестися, тисне  вантаж ідейний, владний і свинцевий.

«Священне сміття». Нова книга письменниці - автобіографічна проза та есеїстика - писалася у загальній складності 20 років. Ця   книга - безстрашна у своїй відвертості і довірливості. Автор вперше пускає читача до свого світу, вступає з ним у діалог не тільки за допомогою художніх образів, а прямо і довірливо - очі в очі.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий