вторник, сентября 03, 2013

Пам’ятники літературним героям


Є літературні герої, яких люблять по всьому світу. Пам’ятників їм можна нарахувати сотнями. Так класика літератури  стала класикою скульптури.
Літературних улюбленців, що заслужили на таку пам’ять, дуже багато. Це – Шерлок Холмс, Маленький принц, Русалонька, Дон Кіхот, Швейк, Бременські музики, Вінні-Пух, Мумі-тролі, Робін Гуд, Пітер Пен, Піноккіо та ін. Усіх не перерахувати, тому згадаємо деякі з них.

Розпочати хіт-парад улюбленців мільярдів хотілося з монумента, що багатьма вважається першим пам’ятником літературним персонажам. З’явився він на світ  у 1926 р. в Америці  у маленькому містечку Ганнібал, де провів свої дитячі роки американський письменник Марк Твен. У центрі міста на великому Кардіффському пагорбі височіє пам’ятник двом хлопчакам - Тому Сойєру та Гекльберрі Фінну, який несе на плечі мертву кішку.

Дуже популярний персонаж    відомий мандрівник та вигадник барон Мюнхгаузен.
Йому пам’ятники стоять по всьому світу, у т.ч. й в нашій державі. У      м. Хмельницькому  стоїть єдиний в Україні пам’ятник-фонтан цьому персонажу.

Пам’ятник Мігелю Сервантесу та його героям стоїть у Мадриді. Письменник сидить у кріслі, навколо – бронзові фігури читачів з книжками. Попереду – дві бронзові фігури вершників  - Дон Кіхот та Санчо Панса.
Дону Кіхоту та його зброєносцю встановлена рекордна кількість пам’ятників. Буенос-Айрес, Гавана, Брюссель, Мехіко, Карл-Маркс-Штадт та інші міста можуть похвалитися такими монументами.

Пам’ятник Д’Артаньяну у місті Ош, неофіційній столиці Гасконі, звідки він родом.

Аліса у Країні чудес   (Нью-Йорк, Центральний парк). Також їй є пам’ятники у м. Аделаїда (Австралія), Гілфорд (Великобританія).

 В Україні теж є улюблені книжкові герої, яким встановлені пам'ятники.  

Тарас Бульба (о. Хортиця, Запоріжжя)

Мавка і Лукаш (м. Трускавець)

Захар Беркут (с. Тухля Львівської області)

Маруся Чурай  (Полтава)

бравий солдат Швейк (Львів)

чехівська дама з собачкою (Ялта)

Мауглі (Миколаїв)

Остап Бендер (Харків) 
Найпопулярнішими літературними монументами в Україні є, ні для кого не секрет, герої романів Ільфа та Петрова «Дванадцять стільців» та «Золоте теля». Вони радують око жителів і туристів Харкова, Києва, Одеси, Жмеринки, Бердянська.


А закінчити хотілося б одним запитанням. Цікаво, який персонаж сучасної літератури «оселиться» на якійсь затишній вуличці чи у парку?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий