суббота, сентября 21, 2013

Книжковий ресторан


7 років тому пара креативних бельгійців Дебора Дріон і Седрік Лежейн ризикнули створити оригінальний концепт – книжковий ресторан «COOK & BOOK». В сучасному світі безперервного онлайну, електронних носіїв, гаджетів і девайсів вони подарували всім можливість знову опинитися серед прекрасних паперових книг.

Господарі ресторану  вклали в свій бізнес близько 3 мільйонів доларів. Банки відмовилися фінансувати такий незвичний проект, але віра у книжково-кулінарну ідею була настільки непохитною, що власники ризикнули, продавши весь свій старий бізнес – юридичну фірму та мережу ресторанів. У  2006 р. заклад відкрив свої двері для відвідувачів.
Зараз ресторан-книгарня користується великим успіхом у брюсельців, щоправда, як твердять господарі, 70% прибутку їм приносить саме їжа,  на книжки припадає лише 30%, проте вони не втрачають надії, що  ситуація вирівнюється.
На території 1500 квадратних метрів розміщуються  9 залів ресторану, що спеціалізуються на різних книжкових жанрах: коміксах, дитячій книжці, мандрах, мистецтві, музиці, садовому дизайні, художній літературі, кулінарії та англомовній книжці. Заклад розташовано у двох будинках, що оточені великим подвір’ям із дитячими майданчиками та парком.
А зараз подивіться докладніше та оцініть вигадливість і смак дизайнерів та значення книжки у повсякденній культурі бельгійців. Ну а хто буде у Брюселі – не оминайте площу Вільного Часу. Не пожалкуєте.

 Перший зал із задоволенням оцінять любителі коміксів та супергероїв. Тут також можна знайти мангу (у тому числі і на японському).

Так виглядає дитячий зал.
Скляна підлога дає можливість розглянути залізну дорогу в деталях. Для кожного поїзда свій маршрут, варто тільки натиснути на кнопку.


Легендарний американський автофургон фірми «AIRSTREAM» запрошує до захоплюючої подорожі.
 У залі зібрані не тільки путівники, але  багато цікавих видань про різні країни, записки мандрівників.


Зал мистецтва спроектований з урахуванням можливості проведення невеликих нарад і конференцій в окремому відсіку з кольорового скла. По периметру розташовані полиці з величезною кількістю книг з мистецтва, архітектури, фотографії, дизайну, графіки, живопису та ін.


У музичному залі представлені диски (відмінний вибір джазу, року, класики) і вінілові пластинки. Тут досить місця для невеликих концертів, перегляду фільмів, а також приватних вечерь.


А тут «їдять» художню літературу. Зал  містить величезну кількість новинок. Втім, є місце і для класики. Під стелею знаходяться цілих 800 книг!

Зал психологічних видань та книг з домоводства, догляду за садом, книги про тварин.

Італійська кухня переносить нас в гастрономічний зал. Тут представлені книги про кулінарію, корисні новинки для кухні і навіть грибниці в картонних коробочках.Англійський зал являє собою щось середнє між бібліотекою і чайною кімнатою.  Дуже затишне місце для знайомства з англійською літературою!

Спочатку господарі боялися, що відвідувачі масними руками будуть псувати книжки і навіть пропонували спеціальні серветки. Проте практика показала, що бельгійці з великою повагою ставляться до друкованого слова, тому книжки зараз лежать скрізь – на столиках, підвіконнях, стелажах, навіть на підлозі. І ніхто їх не псує.
От і нам би так!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий