воскресенье, сентября 29, 2013

Вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!


Шановні читачі блогу «Книжковий континент»! Всіх шанувальників її Величності Книги вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек, що відмічається 30 вересня. 
Нехай спілкування з книгою в стінах бібліотеки завжди залишається для вас святом, адже саме вона є невичерпним джерелом натхнення, розвитку  та ідей!  Нехай любов до бібліотеки завжди залишається для вас провідною зорею на  шляху до знань!  Бажаємо вам миру, любові, натхнення на читання гарної літератури та поваги до праці бібліотекарів!
 На честь нашого професійного свята пропонуємо вам найвідоміші книги, в яких розкриваються образи бібліотек і бібліотекаря.


Умберто Еко «Ім'я троянди». Бібліотека у романі відомого італійського вченого-філософа постає як лабіринт людського пізнання. На думку автора, вона завжди буде містити в собі елемент загадковості і непередбачуваності, оскільки її робота залежить від дуже великої кількості факторів -  розстановки фонду, світоглядів бібліотекарів, намірів читачів і т.д.
Багато важливих питань залишаються без відповіді. Як все-таки повинна виглядати бібліотека? Чи повинна вона розрізняти добро і зло? Чи повинна вона допомагати читачеві відрізнити істину від брехні? Всі ці питання тією чи іншою мірою виникають на сторінках роману, але остаточний вибір все ж залишається за читачем.

Олександр Володін «Ідеалістка». У центрі п'єси образ бібліотекаря-ідеаліста, який мріє долучити всіх читачів до «розумного, доброго, вічного» і, в першу чергу, до читання «серйозної» літератури. Це твір - монодрама, сповідь героїні про прожите життя. Ім’я у неї немає, автор називає її  відчужено - Вона, її професія - бібліотекарка. Чотири зустрічі, що залишили слід в житті героїні,  - чотири розставання.

Людмила Улицька «Сонечка». Автор вивела яскравий, дивно самозабутній характер бібліотекарки Сонечки. Героїня запоєм читає книги, але реальність життя - любов, сім'я, материнство - вибиває її з читання ... Настає старість: помирає чоловік, їде дочка, - і вона повертається душею до великої літератури, що дає поживу для душі, примирення та насолоду.

Олександр Галін «Бібліотекар». Поставивши професію героя до заголовка, драматург підкреслив її «знаковість». У п'єсі представлений тип бібліотечного працівника - людини, яка не погоджується з політичною системою, існуючими в суспільстві порядками та розглядає бібліотеку як своєрідний притулок.

Артуро Перес-Реверте «Клуб Дюма, або Тінь Рішельє». Дія роману відбувається в особливому світі - світі книг. Герої цієї історії - бібліофіли, букіністи, палітурники і просто пристрасні любителі літератури. Одні з них віддають перевагу пригодницьким романам, інші - детективам, треті намагаються розгадати таємниці, приховані в працях з демонології.

Елізабет Костова «Історик». Роман сучасної американської письменниці створений в руслі готичної поетики. У 2005 р. він виявився одним з найбільш читаних у США і був переведений більш ніж на 30 мов.
Образ бібліотеки як всезначного феномена, що накопичує масив найважливішої для  людства інформації, оновлюється і заглиблюється в романі на широкому історичному матеріалі, в контексті ідей Х.Л. Борхеса і У. Еко.

Михайло Єлізаров «Бібліотекар». Це, по суті, перший великий пострадянський роман, реакція покоління 30-річних людей на той світ, в якому вони опинилися. За фантастичним сюжетом ховається притча,  казка про втрачений час, помилкова ностальгія і варварське сьогодення. Навколо книг розвертається ціла реальність, іноді нагадує гостросюжетний трилер, іноді бойовик, але головне - у цій вміло придуманій реальності, як у дзеркалі, впізнають себе і свою історію багато читачів, чиє дитинство почалося раніше перебудови.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий