четверг, сентября 26, 2013

Бестселери від дебютантівДеякі історії письменницького успіху схожі на казку про Попелюшку, яка трудилася-трудилася, а її все «не друкували і не друкували», а потім одна фея-видавець змахнула чарівною паличкою і – всесвітня популярність, мільйонні тиражі, всі умови для роботи.
Принаймні, саме так сталося з деякими авторами, чиї книги сьогодні користуються великим попитом серед читачів.


Дж. Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь».
 До 1997 р. скромна вчителька  була нікому невідомою особою, яка у вільний від роботи час писала  романи. Перші два були кинуті автором як нікуди не придатні. А ось третій – про хлопчика, якого покликали вчитися в спеціальну школу чарівників, і який несподівано для себе опинився об’єктом головної надії в боротьбі з «самі-знаєте-ким», – цей  роман Роулінг вирішила опублікувати. Але, хоча, їй і вдалося отримати грант від Шотландської ради мистецтв на його написання, рукопис купувати ніхто не поспішав. Перший роман про Гаррі Поттера чекав видання два роки. Зрештою видавництво «Блумсберрі» погодилося заплатити за нього 4000 доларів. Книга вийшла 30 червня 1997 р., і сьогодні вона остається найпопулярнішою   у світі.

Я. Вишневський «Самотність у мережі».
 Доктор хімічних наук Януш Вишневський написав міжнародний бестселер випадково. Захист дисертації й одержання докторського ступеня збігся в нього з розлученням. Вишневського здолала депресія на фоні успіху, це такий стан, який вимагає відволіктися на щось. Тоді й згадався задум роману.
Книга, що розповідає про віртуальну любов, швидко завоювала велику популярність серед читачів, і, хоча, з моменту появи її російською мовою пройшло вже більше 7 років, вона, як і раніше, -  у списку бестселерів.

С. Майєр «Сутінки».
 Домогосподарка і мати трьох дітей Стефані Майєр в неповні 30 років за три місяці написала 500-сторінковий роман про юнака-вампіра, звичайну дівчину і їхню незвичайну любов.
 Два роки вона разом зі своїм літературним агентом намагалися прилаштувати роман і не продешевити при цьому. Вдалося і те, і інше. Відповідно до контракту, підписаного з видавництвом «Літтл, Браун і К», письменниці належало 750 тисяч доларів.

М. Леві «Між небом та землею».
 Марк Леві – приклад  моментального творчого успіху, якщо залишити осторонь той факт, що писати він почав у сорок років. Його перший літературний досвід видавці оцінили відразу: Леві отримав повідомлення, що книгу опублікують, вже через вісім днів після того, як відправив матеріали редактору.
 Головна героїня цього роману – дівчина, яка перебуває в комі. Поки тіло недвижно лежить в лікарняній палаті, душа бродить по знайомих місцях.

Е. Л. Джеймс «П’ятдесят відтінків сірого».
 Еріка Леонард Джеймс завжди хотіла писати, але дуже довго відкладала. Незадовго до свого 50-річчя вона, натхненна вампірською сагою «Сутінки», пише фанфік (жанр масової літератури, створюваної за мотивами художнього твору його шанувальниками) «Господар світу» і викладає його в мережу. Потім  переоформляє його на самостійний твір. Еротичні фантазії, обрамлені якимось сюжетом, до того захопили користувачів, що одне австралійське видавництво запропонувало письменниці  прибрати тексти з відкритого доступу і продавати у вигляді електронної книги.  Продажі били всі рекорди.
 На сьогоднішній день роман «П’ятдесят відтінків сірого» і його численні продовження продаються навіть краще, ніж книжки про Гаррі Поттера, так всім цікаво почитати про сексуальні відносини харизматичного мільйонера і недосвідченої студентки.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий