понедельник, декабря 16, 2013

Зворотний бік геніальності: дивні вчинки великих письменників

Іноді здається, що всі знамениті письменники - це такі старі люди, які пізнали мудрість життя і проводять дні у безтурботному спокої та пошуку слів для нової книги. Ми забуваємо про те, що вони - звичайні люди, а значить, ніщо людське їм не чуже. Більше того, вони ще й творчі люди, які в усі часи відрізнялися неординарною поведінкою та схильністю до екстравагантних вчинків. Деякі з цих вчинків можна вважати милими витівками, а інші - дивацтвами вселенського масштабу.
Ми розповімо про те, якими примхами прославилися наші улюблені письменники.


Віктор Гюго. Коли автор «Собору Паризької Богоматері» працював над своїм безсмертним твором, він наполовину обстриг собі волосся на голові і бороду, а ножиці викинув у вікно. Письменник зробив це для того, щоб не відволікатися від роботи і нікуди не виходити: він змушений був залишатися вдома, поки волосся не відросло.

Марк Твен. Відомий американський письменник був великим жартівником. Тому у вільний від роботи час він любив писати в різні газети спростування про свою смерть. Щось подібне до цього: «Чутки про мою смерть сильно перебільшені». Зрештою, він «дістав» усіх редакторів газет, і вони домовилися до цього повідомлення приписувати «на жаль».

Гі де Мопассан. Французький письменник був одним з тих, кого дратувала Ейфелева вежа. Тим не менш, він щодня обідав у її ресторані, пояснюючи це тим, що це єдине місце в Парижі, звідки не видно вежі.

Антон Павлович Чехов. Відомий російський письменник у листуванні зі своєю дружиною Ольгою Леонардівною Кніппер вживав до неї, крім стандартних компліментів і ласкавих слів, досить незвичайні: «актрисулька», «собака», «змія» і - відчуйте ліричність моменту - «крокодил душі моєї».

Ернест Хемінгуей. Американський письменник мав схильність до кішок і постійно тримав декілька вихованців у своєму будинку. Одного разу йому подарували мейн-куна на ім’я  Сніжок, який через генетичні мутації був полідактильним, тобто мав зайві пальці на лапах. Сьогодні в будинку-музею Хемінгуея живе більше 50 кішок, половина з яких теж полідактильні, так як багато хто є нащадками Сніжка. Значна частина туристів відвідує цей музей в першу чергу через кішок, а не для того, щоб долучитися до спадщини великого письменника.

Стівен Кінг. У 1970-х роках американські видавці вважали небажаним для авторів випускати у світ більше однієї книжки на рік. Стівен Кінг, який бажав видаватися більше, почав писати деякі твори під псевдонімом Річард Бахман . У 1984 р. один продавець книжкового магазину запідозрив схожість літературних стилів авторів і виявив у Бібліотеці Конгресу США запис про те, що автором одного з романів Бахмана є Кінг. Він повідомив видавців Кінга про свою знахідку. Письменник сам подзвонив цьому продавцю і запропонував написати видкриту статтю, давши згоду на інтерв'ю. Його підсумком став прес- реліз, що повідомив про смерть Річарда Бахмана від «раку псевдоніма».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий