вторник, декабря 03, 2013

«Зимові» книги


         Ось і настала зима. Всіх друзів і читачів нашого блогу вітаємо з приходом  цієї холодної, але все одно  улюбленої пори року!
Статистичний факт - взимку люди читають більше. Взимку немає відволікаючих факторів у вигляді дайвінгу, байдарок, дружніх зустрічей біля костра і медитативного споглядання заходу сонця. Є, звичайно, лижні прогулянки, катання на ковзанах і пірнання в ополонку, але багато хто воліє про це читати, сховавшись під пледом.
Для вас ми підібрали  саме «зимові» книги, читаючи які хочеться закутатися потепліше.


О.С. Пушкін «Заметіль»
Знаменита класика - найромантичніша повість з циклу «Повісті Бєлкіна». Історія про те, як заметіль втрутилася в життя героїв і кардинально її змінила. В основі книги лежить курйозний випадок непередбаченого одруження молодого військового і провінційної дівчини.

П. Хег «Смілла та її почуття снігу»
Роман дуже атмосферний. Тут і зимові датські пейзажі, й опис Гренландії, і крижаний океан, і виблискуючі льодовики, і сніг, що вкриває наші душі та проникає в глибини свідомості, заморожуючи почуття, охолоджуючи  думки.
Головна героїня Смілла - один з небагатьох у світі «фахівців зі снігу» - живе замкнуто і відокремлено. Тільки сусідський хлопчик, в якого вічно п'яна мати, допускається до її ближнього кола. Але одного разу  хлопчик зривається з даху. Нещасний випадок - вважає поліція. І тільки Смілла знає, що у цього нещасного випадку інша причина ...

Т. Янссон «Чарівна зима»
Найзворушливіша,  доросла  зимова  казка.  Самотним почуває себе маленький Мумі-тролль,  який раптом прокинувся серед зими. Кругом холодний білий світ, такий неприємний  і порожній на перший погляд. Але виявляється, і зиму можна любити, і зима може бути прекрасною, якщо поруч друзі і добрі знайомі.

Д. Лондон «Північні оповідання»
Зима  уявляється стихією, де неможливо вижити дивом або умінням. Північ Джека Лондона - край з однозначними законами, за недотримання яких людині чи тварині   покарання одне - смерть. Смертей в «північних» творах багато: героїчних, безглуздих, трагічних, заслужених. Але - дивна річ: по мірі  занурення в білу безмовність Аляски читач не набирається страху, а позбавляється від нього. Смерть усвідомлюється як частина життя. Ці розповіді надають мужності, сил, бажання боротися і перемагати - хіба не ці якості так необхідні взимку?

Орхан Памук «Сніг»
Новий роман лауреата Нобелівської премії  - це спроба осмислити життя сучасної Туреччини та її взаємини із Заходом.
Молодий поет залишає Німеччину, щоб розслідувати серію самогубств, що охопили провінційне місто: молоді дівчата покінчили з життям, коли їх примушували зняти мусульманські хустки. Але місто, що колись було важливим кордоном для двох великих імперій - Османської та Російської, стає пасткою,  з якої ніхто не може вибратися - сніг завалив всі дороги.
Роман удостоєний престижної французької літературної премії «Медичі».



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий