суббота, декабря 28, 2013

Найвідоміші перші фрази художніх творів

Багато хто впевнений, що добротний роман починається з гарної фрази - такої, що чіпляє і змушує читати далі. Чи задає перша фраза тональність успіху книги,  чи це лише питання смаку читача?
Ми пропонуємо згадати перші  речення  з популярних книг, що стали класикою, і назви яких впізнаються відразу, навіть якщо ви цю книгу не читали.


«На початку було Слово... » (Новий заповіт)

«Всі щасливі  сім'ї  схожі одна на одну, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму. Все змішалося у будинку Облонських» (Л. М. Толстой «Анна Кареніна»)

«У повітовому місті N було так багато перукарських закладів та бюро похоронних процесій, що, здавалося, жителі міста народжуються лише для того, щоб поголитися, обстригтися, освіжити голову вежеталем і відразу ж померти» (І. Ільф, Є. Петров «Дванадцять стільців»)

«Одного разу весною, в час небувало спекотного заходу, в Москві на Патріарших ставках з'явилися два громадянина»   (М. О. Булгаков «Майстер і Маргарита»)

«Шостого грудня тисяча дев'ятсот сімдесят третього року, коли мене вбили, мені було чотирнадцять років» (Е. Сіболд «Милі кістки»)

«У місті Стокгольмі, на звичайнісінькій вулиці, у звичайнісінькому будинку живе звичайнісінька  шведська сім'я на прізвище Свантесон» (А. Ліндгрен «Малюк і Карлсон, який живе на даху»)

А які відомі речення на початку книги  згадуються вам?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий