четверг, марта 09, 2017

Нобелівська премія з літератури – 2016

Американський поет і музикант з українським корінням Боб Ділан став лауреатом Нобелівської премії 2016 р. з літератури. Основними претендентами на премію були японець Харукі Муракамі, кенійський письменник Нгугі Ва Тхіонго, американці Джойс Керол Оутс і лауреат Пулітцерівської премії Філіп Рот та сирійський поет Адоніс.

Як відзначили в Шведській академії, Ділану премію вручили «за створення нових поетичних образів у великій американській пісенній традиції». Церемонія нагородження лауреатів традиційно відбулася в Стокгольмі 10 грудня 2016 р., в день смерті засновника Нобелівських премій – шведського підприємця й винахідника Альфреда Нобеля. Ділан отримав золоту медаль з профілем Альфреда Нобеля, зображенням музи і цитатою з «Енеїди» Вергілія, а також грошову премію в розмірі 8 млн шведських крон (більш як 900 тисяч євро).


Боб Ділан народився 24 травня 1941 р. в американському містечку Дулут у родині дрібного торговця. Його предки – євреї, вихідці з Російської імперії - виїхали в США з Одеси у зв’язку з єврейськими погромами 1905 р. Ділан вважається культовою фігурою в рок-музиці впродовж п’яти десятиліть.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий