четверг, марта 09, 2017

Бібліотека, що побудована з пивних ящиків

   
     У німецькому Магдебурзі з ініціативи городян з’явилася незвичайна бібліотека: спочатку її спорудили з пивних ящиків, а пізніше, за підтримки влади, побудували справжню будівлю. Проект Lesezeichen Salbke це історія про те, як громада міста допомогла створити втрачений культурний центр.

         Почалося все з того, що в 2005 р. у покинутому районному центрі Зальбке виникла імпровізована бібліотека, у рамках відкритого воркшопа «Trial City» («Місто на пробу»), що проводила команда архітекторів. Щоб перевірити доцільність проекту відкритої бібліотеки, вирішено було побудувати пробну модель на основі майбутнього дизайну в реальному масштабі.

      Бібліотеку спорудили за підтримки цивільних асоціацій Зальбке з 1000 пивних ящиків, що їх надала проекту місцева компанія – виробник напою. Виглядала бібліотека украй нестандартно і, можливо, саме завдяки своїй не-пересічності, вона відразу стала центром тяжіння для жителів району, а згодом і усього міста.

       Відразу після будівництва місце стало заповнюватися книгами – з 2005 р. зібрано більше 20 000 книг.

   До 2009 р. архітектурне бюро KARO Architekten представило нову, ґрунтовнішу версію відкритої бібліотеки, з ретро-футуристичним дизайном. У відкритій бібліотеці знято багато обмежень: вона працює у будь-який час доби, в ній не потрібно оформляти членство і навіть не обов’язково повертати книги. Проте, вона використовується за призначенням і постійно поповнюється. Жителі називають її «Бібліотекою довіри».

     Проект перетворився на значний культурний центр міста, де регулярно проводяться читання, літературні вечори, концерти, театральні вистави та інші культурні події.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий