среда, марта 15, 2017

Читання позитивно впливає на мозок

Вчені університету Ліверпуля зуміли довести, що класичне читання літератури в оригіналі не тільки підвищує інтелектуальний рівень людини, а й стимулює роботу мозку і допомагає концентрації уваги.

Для того щоб це зясувати, вчені проводили експеримент на тридцяти добровольцях. Спочатку людям запропонували прочитати Шекспіра, Еліота, Вордсворта та інших класиків в оригіналі, а потім ті ж книги, але вже сучасною англійською мовою.

Мозок випробуваних сканувався протягом усього експерименту, і результати показали наступне: під час прочитання старовинної класики людина стикається з незвичними словами і застарілою структурою речень, при цьому мозок починає працювати набагато активніше, ніж при читанні сучасних версій. Було встановлено, що поетичні твори роблять помітний вплив на ту частину мозку, що стосується памяті людини про себе, і на праву півкулю в цілому.


Взагалі ті люди, яким частіше доводиться займатися різною інтелектуальною діяльністю, які люблять читати, ходити в театри мають більш високу швидкість передачі інформації між мозковими клітинами. Простіше кажучи, читання - прекрасна зарядка для мозку!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий