понедельник, марта 20, 2017

Кращі фінальні фрази книг всіх часів

Дійсно хороша книга повинна мати потужний, інтригуючий, захоплюючий початок і сильний фінал. Погодьтеся, коли кінцівка твору слабенька, ми просто розчаровуємося і забуваємо його. Так давайте ж згадаємо про ті найулюбленіші книги, фінальні фрази яких володіють неймовірно сильним й емоційним зарядом та запам'ятовуються назавжди. Хто знає, може, прийшов час перечитати одну з них?
Представляємо вашій увазі кращі фінальні фрази книг всіх часів.

1.                  «Так ми і намагаємося плисти вперед, борючись з течією, а вона все зносить і зносить наші суденця назад у минуле» (Френсіс Скотт Фіцджеральд «Великий Гетсбі»). Роман, що став ще більш відомим завдяки чудовій екранізації з Леонардо Ді Капріо в головній ролі.

2.                  «Все добре, тепер все добре, боротьба закінчилася. Він здобув над собою перемогу. Він полюбив Великого Брата» (Джордж Оруелл «1984»). Історія тоталітарної держави, що вразила світ своєю реальністю. Роман - найпопулярніша антиутопія всіх часів.

3.                  «...Все пройде. Страждання, муки, кров, голод і мор. Меч зникне, а ось зірки залишаться, коли і тіні наших тіл і справ не залишиться на землі. Немає жодної людини, яка б цього не знала. Так чому ж ми не хочемо звернути свій погляд на них? Чому?..» (Михайло Булгаков «Біла гвардія»). Автор вважав «Білу гвардію» своїм найкращим твором.

4.                  «Я подумаю про все це завтра, в Тарі. Тоді я зможу. Завтра я знайду спосіб повернути Ретта. Адже завтра вже буде інший день» (Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром»). Роман встиг підкорити серця мільйонів читачів по всьому світі. Напевно всі вони пам’ятають цю фразу.

5.                  «Мабуть, якщо зможете, покладіть на могилу квіти для Елджернона. На задньому дворі» (Даніел Кіз «Квіти для Елджернона»). У зворушливій історії «Квіти для Елджернона» і початок, і кінцівка, мабуть, самі незвичайні з усіх книг.

6.                  «Він був убитий в жовтні 1918 року, в один з тих днів, коли на всьому фронті було так тихо і спокійно, що військові зведення складалися з однієї тільки фрази: «На Західному фронті без змін» (Еріх Марія Ремарк «На Західному фронті без змін»). Це найкраща книга про дружбу. Фінал, звичайно, в стилі Ремарка.

7.                  «Але нехай буде сказано в повчання мудрецям наших днів, що з усіх дарувальників ці двоє були мудрими. З усіх, хто підносить і приймає дари, істинно мудрі лише подібні до них. По всіх усюдах. Вони і є волхви» (О’Генрі «Дари волхвів»). Роман розповідає про справжнє кохання - просто і лаконічно.


А чи є у вас улюблені фінальні цитати з книг? Розкажіть про це в коментарях.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий