четверг, марта 30, 2017

Письменники, які стали героями своїх книг

Книги зачаровують читачів, дають можливість забути про те, що світ, в який вони поринули, всього лише плід творчої уяви автора. Але зачарувати читача набагато важче, коли письменники вирішують вписати себе у свій твір, руйнуючи своєрідний гіпноз і нагадуючи всім, що у світі не існує ніякої магії…Ось чотири приклади того, як вигадані персонажі зустрічали свого творця.

Стівен Кінг. Кінг вважає восьмитомну «Темну вежу» своїм головним твором, і багато героїв і ситуації з інших його романів пов’язані з цією фентезі-сагою. У шостій книзі «Пісня Сюзанни» Кінг представляє себе в ролі автора, який описує шлях стрілка Роланда до його головної мети. Король неодноразово намагається вбити Кінга, щоб перешкодити продовженню історії. Він навіть робить спробу вбити автора у 1999 р. в автокатастрофі. «Справжній» Кінг отримав серйозні поранення, коли фургон вдарив його в тому ж році.

Клайв Касслер. Події у новелі Касслера «Дірк Пітт» обертаються навколо моряка-авантюриста, власника парку колекційних автомобілів; тут є екшен, шпигунство та інтрига. Часто Пітту допомагає старий джентльмен Клайв Касслер, який дає поради чи підказки. При цьому герої новел часто забувають Касслера.

Сомерсет Моем. Прославлений завдяки книгам «Тягар пристрастей людських» і «Вістря бритви», Моем з’являється в останній, щоб взаємодіяти з деякими своїми героями, включаючи підданого тортурам ветерана Першої світової, в якого є проблеми з пошуком сенсу життя. У тексті Моем діє як консультант з питань духовності, розмовляє з персонажем, а сам діалог - результат подорожі письменника по Індії - займає цілий розділ.


Філіп Рот. Лауреат Пулітцерівської премії Рот, якому зараз 81 рік, часто використовував свою роботу, щоб проаналізувати, як переплітаються автор і його проза. В «Операції «Шейлок»: сповідь» (1993) письменник подорожує по Ізраїлю і знаходить самозванця (ще одного Філіпа Рота) - цілком можливо, що цей автор вперше ввів свій персонаж до одного роману двічі. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий