четверг, августа 24, 2017

Як правильно читати книги

Ви любите читати? Ви читаєте багато книг? Тоді вам будуть корисні наши поради щодо правильного читання. 

1. Вибір книги
Якщо читання певної книги здається вам марним, нудним і нецікавим чи варто продовжувати це заняття? Навіщо втрачати час на те, що вам зараз непотрібно і можливо ніколи не знадобитися? Для того щоб правильно читати книги, важливо вміти їх вибирати.
До вибору книги слід підходити також як до покупки дорогої речі, адже це ваш майбутній досвід і багаж знань від яких, безпосередньо, залежить ваш шлях до успіху. Навчившись правильно вибирати книги, ви заощадите гроші та свій час і знайдете дійсно потрібну вам  інформацію.
Правильно читати ті книги, які відповідають поставленим вами цілям, які можуть допомогти вирішити поставлені перед вами завдання. Одне з головних правил читання книг – їхній вибір повинен задовольняти ваші потреби і відповідати постановці цілей!
Розібратися в нескінченній множині книг і вибрати ті з них, що  необхідно прочитати, виходячи з ваших професійних і життєвих цілей, ви можете за допомогою інтернету.
Виберіть кілька авторів, які зарекомендували себе, що мають репутацію, авторитет і практичний досвід у вивченні і використанні необхідних для вас знань. Ознайомтеся з їхніми біографіями, відвідайте соціальні сервіси для любителів читання, вивчіть відгуки читачів і критиків. Особливу увагу зверніть на частоту використання  та опис книги, дізнайтеся, чи підходить вона вам і чи є в ній інформація, яка вам потрібна.
2. Активне читання
Читайте активно! У процесі читання корисно підкреслювати, виділяти, коментувати і виписувати значущі частини тексту. Виділяючи для себе важливу інформацію, ви краще засвоюєте і запам'ятовуєте матеріал. Не розслаблюйтеся, будьте   зосередженими на потрібному матеріалі, а не  перебігайте  поглядом  по тексту. Звичайно ж, метод активного читання не відноситься до читання художньої літератури, яку ви читаєте, щоб просто відпочити. Активне читання більше підходить для спеціальної та професійної літератури.
Після прочитання сформуйте власну критичну думку про книгу.
3. Помірність читання
Безумовно, читати книги корисно для професійного, інтелектуального і морального розвитку людини, але читання може нести і небезпеку. Так, наприклад, якщо ви читаєте більше, ніж встигаєте зрозуміти і осмислити, ваші власні думки заміщуються думками авторів творів, які ви прочитали. Правильне читання книг, передбачає помірність - щоб було ясно, що ви не просто реагуєте на цитати і думки інших, але і робите щось своє.
4. Застосування  нових знань на практиці
Ще одне важливе правило читання книг - частіше запитуйте себе про те, чим може бути вам корисний той або інший рада і про те, як можна використовувати його в своєму житті.
Буває, що прочитавши одну книгу по саморозвитку, людина починає жадібно читати іншу. У більшості випадків  коефіцієнт корисної дії такого читання дорівнює нулю. Це можна пояснити тим, що  отримана інформація не використовується належним чином, а з часом забувається, адже великий потік інформації (знань) просто не встигає залишитися у свідомості. Тому прочитавши книгу цілком, не поспішайте завантажувати або купувати іншу, а краще складіть план дій з розвитку на основі отриманих знань. Застосовуйте отримані знання на практиці. Хороша книга - це не бульварний роман, що читають за один день, а дар долі, який вам необхідно вміло втілювати у життя.
  Запам'ятайте, не все прочитане обов'язково може бути застосовано до вашої ситуації  та до вас особисто. Автор тільки описує свою точку зору, і вам не обов'язково дотримуватися всіх нових ідей як божих заповідей. Відкидайте марне і забирайте корисне.
Правильне читання книг - шлях до унікальних знань, який веде людину вперед і дає можливості для поліпшення життя, професійного та особистісного самовдосконалення.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий