среда, августа 30, 2017

Цікаві ідеї для бібліотек

  
 Видавати читачам книги сьогодні не є головним завданням бібліотек. Вони стали творчими майданчиками не тільки для окремих людей, а й для цілих команд. Сучасні бібліотеки - це точки входу в цифровий світ. З їхньою допомогою можна оволодіти технологіями й уникнути виникнення цифрового бар'єру. Саме для розвитку технологічної грамотності населення необхідно постачати в бібліотеки відповідні технічні засоби.Бібліотечна закладка-провідник
Цікава ідея від китайської дизайнерської компанії Toout - маленький пристрій, що виглядає як звичайна закладка, але має функції, які полегшують користування бібліотекою. Перш за все, ця закладка стане ідеальним супутником для орієнтування в бібліотеці. Вона буде давати покрокові інструкції як знайти необхідну читачу книгу.
Дрон для доставки книг
Так само як й дрони Amazon доставляють товари покупцям, бібліотеки зможуть доставляти книги своїм читачам. Бібліотечні дрони - це навіть не найближче майбутнє, вони вже існують! Молода австралійська компанія Flirtey об'єдналася з сервісом прокату книг Zookal для створення першої у світі системи доставки підручників. Ця система використовує гексакоптери (дрони з шістьма гвинтами) для доставки замовлених підручників. Найцікавіше, що дрон може знайти вас за місцем розташування вашого смартфона, так що зовсім необов'язково повідомляти свою адресу. Тільки уявіть собі, що ви сидите у читальному залі Нью-Йоркської публічної бібліотеки, пишете твір і хочете взяти ще одну книгу. Ви замовляєте її через мобільний додаток і прилітає дрон. Ви дістаєте з ящика книгу, а натомість повертаєте ті, що вам більше не потрібні - дрон сам їх віднесе на місце.
Бібліотечні приналежності

Бібліотека може давати в прокат читачам різноманітні дрібні прилладя для використання в читальному залі. Наприклад, пристрій Ivy Guide, який можна надіти на ручку та використовувати для перекладу слів з друкованої книги. Це тільки один із прикладів розробки подібних пристроїв. Уявіть собі, що їх багато і вони значно полегшують пошук та отримання інформації.  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий