вторник, августа 29, 2017

Три ефективних способу запам'ятати те, що ви прочитали

Щоб навчитися краще засвоювати прочитане і зберігати інформацію на довгі роки, потрібно зрозуміти специфіку роботи нашої пам'яті. Для цього запам'ятайте три ключових слова:
  • враження,
  • асоціації,
  • повторення.
Вам неймовірно сподобалася книга Дейла Карнегі «Як завойовувати друзів і впливати на людей», і ви хочете запам'ятати так багато, скільки це взагалі можливо.

Що потрібно зробити? Працювати на трьох рівнях.
Враження. Ви запам'ятаєте набагато більше, якщо емоційно пропрацюєте над книгою. Наприклад, деякі глави ви можете програти в своїй уяві, постаратися відчути ті емоції, що намагається передати автор або про які він веде мову. Уявіть себе головним героєм прочитаних глав. Ви повинні управляти своїми враженнями. Завдяки їм ви зможете зберегти більшу частину інформації в своїй пам'яті. Якщо візуальні образи не допомагають, спробуйте зачитувати вголос глави, що вам особливо сподобились. Зробіть так, щоб книга викликала у вас приплив почуттів.
Асоціації. Метод асоціацій відомий багатьом. Суть його проста: зміст прочитаного ви пов'язуєте з чимось, що вже знайоме вам, співвідносите один з одним. Крім того, що цей метод дозволить вам краще та чіткіше запам'ятовувати тексти, ви ще й краще будете розуміти їх. Тут прийнятно правило: пояснити щось нове простіше, якщо порівняти його з чимось знайомим.

Повторення. Повторення - мати навчання. І цим все сказано. Чим частіше ви повертаєтеся до найбільш вподобаним вам книгам, тим краще вони збережуться у вашій пам'яті.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий