среда, августа 30, 2017

Найвідоміші приватні бібліотеки

Пристрасть і всеосяжна любов до літератури привела до того, що деякі особливі її шанувальники створили свої власні колекції книг. У приватних бібліотеках рідко можна зустріти дешеві або малоцікаві видання - в них панує атмосфера виняткового знання та книжкового багатства.
Представлені приватні бібліотеки в основному належать особам, які за службовим обов'язком або в силу свого ентузіазму люблять ділитися своїми колекціями з іншими. При прийомі гостей вони влаштовують екскурсії по своїх книжкових лабіринтах. Справа у тому, що суть бібліотеки полягає в громадському доступі! Книга як велика цінність не повинна роками простоювати на полицях без діла.

Бібліотека Опри Вінфрі. Особиста бібліотека Опри Вінфрі налічує близько півтори тисячі книг, у тому числі найвідоміші видання. Вона колекціонує літературу абсолютно різного спрямування, серед яких - перші видання біографій Коко Шанель, Ів Сен-Лорана та Хелени Рубінштейн. В силу своєї расової приналежності у Опри зберігаються численні видання, що присвячені дискримінації. Але перлиною її колекції, напевно, можна вважати повну добірку творів лауреатів Пулітцерівської премії, включаючи «Епоху невинності», «Наше місто» та ін.

Бібліотека Джея Уокера. Важко уявити собі більш видатну приватну бібліотеку, ніж ту, що зібрав Джей Уокер - американський підприємець і засновник безлічі компаній, наприклад Priceline. У спеціально обладненому приміщенні зберігаються найдивовижніші та рідкісні видання з усього світу. Його бібліотека - це джерело історичних і технологічних артефактів, де також є перші зразки персональних комп'ютерів, що гармонійно виглядають на полицях разом із винятковими книгами. Серед книжкових назв його колекції виділяється «Мікрографія» Роберта Гука, що демонструє перші зображення, зроблені за допомогою мікроскопа. Не менш цікавими є перші в Західній цивілізації астрономічні карти, що відійшли від геоцентрістской теорії та колекція видань, прикрашених ювелірними виробами на замовлення.

Бібліотека Харлана Кроу. Приватна колекція техаського магната Харлана Кроу в більшій мірі включає історичні манускрипти. Серед його найдорожчих екземплярів особливо виділяються документи, підписані самим Джорджем Вашингтоном, а також серветка, на якій Франклін Рузвельт розгортав чорновий план перемоги у Другій світовій війні.
У колекції Кроу зберігаються перші видання творів Чарльза Діккенса та Марка Твена, але більший акцент зроблений на документах історичної важливості, серед них манускрипти, підписані Христофором Колумбом, Амеріго Веспуччі, Робертом Лі та ін.


Бібліотека Річард Максі. Викладач гуманітарних наук Річард Максі доводить сенс загальнодоступності будь-якої бібліотеки. Максі запрошує сотні, якщо не тисячі, студентів і колег споглядати його власну колекцію, що складається з більш ніж 70000 примірників. Знайомі кажуть про нього як про інтелігентну людину, яка б відмовилася від сну, якби можна було більше проводити час у компанії друзів та книг. У бібліотеці Максі є підписаний автором екземпляр «У пошуках втраченого часу», а також перші видання Фолкнера та інших класиків. Загальна його колекція книг, полотен і документів оцінюється у чотирі мільйони доларів. Але, як ми знаємо, не в грошах щастя.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий