вторник, мая 12, 2020

Апокаліптичний роман, написаний у в’язниці


Вже за місяць світ побачить апокаліптичний роман кінорежисера, сценариста, письменника та громадського активіста Олега Сенцова, який він написав під час ув’язнення в російській колонії в Якутії у 2017 р. На сторінках книги «Другу також варто придбати» – вигадані фантастичні реалії (позаземна цивілізація, яка нібито прагне врятувати людей від них самих) та цілком реальні проблеми людства – боротьба за ресурси, колабораціонізм, вплив пропаганди на свідомість громадян та роль у цьому маленької людини. Як і дві попередні книги автора – «Жизня» та «Маркетер» – новий роман вийде у «Видавництві Старого Лева» та буде доступний двома мовами: українською (у перекладі С. Осоки) та російською (лише в електронному варіанті).

Сенцов писав, а потім робив другу редакцію роману у звичайних зошитах від руки. У центрі подій – головний герой Джим Гаррісон. Він сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина  готує сніданок. Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект – однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть повернути землян – заради їхнього ж спасіння – до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії...

 Фантастичний роман Олега Сенцова – не стільки про те, чи варто боротися, скільки про те, що стається з нами – кожним окремо й усіма, – коли ми опускаємо руки. Динамічний сюжет, кінематографічна чіткість та щедро розсипана іронія дають змогу читачеві навіть на найдраматичніші ситуації глянути відсторонено, з гумором і надією.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий