среда, мая 20, 2020

Цікаві факти з дитинства відомих письменників


Класиками не народжуються – ними стають. Та перш ніж спочити на лаврах й стати «вічними», усі були звичайнісінькими дітьми, що пустували, нудьгували, мріяли, читали, – як і славнозвісні герої та героїні цієї добірки.

1. Туве Янссон придумала мумі-троля як карикатуру на Канта.

Традиційно літні канікули Янссони проводили на острові. Стіни їхньої вуличної вбиральні зсередини були оббиті картоном, на якому уся сім’я проводила жваве «листування» та навіть дискутувала на філософські теми. Якось один з братів написав там невеличку історію про Канта, під котрою Туве вирішила намалювати дивну істоту: власне так з’явився перший мумі-троль, котрий згодом став особистою емблемою-підписом авторки, зокрема під антигітлерівськими плакатами наприкінці 30-х років минулого століття.

2. Домашніми улюбленцями Беатрікс Поттер були кролики, миші, жаби, ящірки і тритони.
Разом із молодшим братом Беатрікс уважно вивчала зовнішність, поведінку кожної тваринки, роблячи численні замальовки. Коли сім’я вирушала на літо до Шотландії, діти брали з собою  увесь звіринець – у паперових коробках, кількість котрих щоразу збільшувалась після повернення додому. Серед цих улюбленців був кролик Бенджамін, який обожнював ласувати гарячими грінками з маслом та солодощами (саме його авторка взяла за прототип однойменного казкового героя, що доводиться двоюрідним братиком кролику-непосиді Пітеру).

3.  Агата Крісті змалювала міс Марпл з рідної бабусі.
Майбутня королева детективу мала щасливе дитинство, у неї були люблячі батьки, що завжди виконували усі обіцянки. Дівчинка дуже любила свою бабусю по материнській лінії Ілінґ, котра «була незлостивою людиною, але завжди чекала найгіршого від всіх і вся, і з лякаючою регулярністю її очікування виправдовувалися». Саме вона втілена в образі найпопулярнішої героїні Агати Крісті – «старої, розумної, традиційної англійської леді» міс Марпл, яку цілком справедливо можна вважати найбільш ерудованим жіночим персонажем у світовій літературі.

4. Джек Лондон був устричним піратом.
Перший в історії американський письменник, що заробив мільйон доларів завдяки власній творчості, міг не з’явитися на світ: його мати, будучи при надії, хотіла накласти на себе руки. До 8 місяців хлопчиком опікувалася чорношкіра годувальниця, яка через 13 років позичила Джеку 300 доларів на придбання старої рибацької шхуни, – на ній він на чолі ватаги підлітків нелегально ловив устриць та креветок у бухті Сан-Франциско, де й отримав прізвисько «Король устричних піратів».

5. Ернест Хемінгуей рибалив з 4 років.
Автора книги «Старий і море», завдяки якій він отримав Пулітцерівську та Нобелівську премію з літератури, навчав рибалити дідусь – їхня дружба, як і щасливі спогади спільного дозвілля, згодом знайшли відображення у багатьох творах Хемінгуея. У дорослому віці культовий американський письменник першим зловив рибу, котра отримала свою назву на його честь – «Neomarinthae Hemingwayi»,  а також побив світовий рекорд, впіймавши за один день 7 марлінів.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий