вторник, мая 12, 2020

Новинки українських видавництв – книжки улюблених авторів


Українські видавництва з початку року не припиняють тішити читачів цікавими новинками. Пропонуємо вашій увазі добірку з дев’яти різнопланових прозових книжок від авторів бестселерів.

А. Крісті «Останній сеанс» (Клуб Сімейного Дозвілля, 2020). Мало є авторів, яких у світі люблять так, як неперевершену королеву класичного детективу Аґату Крісті. Ця англійська письменниця написала понад 60 романів, яких лише в оригіналі – англійською мовою – продано вже мільярд. Це збірка химерних оповідань, і аж ніяк не детектив. До книжки увійшло 20 історій про надприродне в найширшому розумінні цього поняття. Привиди, пророче люстро, душі, медіуми, боги та Гончак Смерті – ось лише кілька персонажів цієї збірки.
Е. Бронте «Агнес Грей» (Клуб Сімейного Дозвілля, 2020). Роман розповідає про життя дівчини на ім’я Агнес, родина якої раптом втратила статки. Тож героїні конче потрібна робота, а в XIX ст. варіантів у жінок її класу було небагато. Агнес влаштовується гувернанткою в заможну родину. Вона щиро вірить у те, що виховувати дітей – її покликання. Проте двійка жорстоких дітлахів змушують її в цьому засумніватися. Агнес звільняють. Виховання чотирьох дітей її наступних роботодавців – теж непростих – вдається дівчині краще. Саме завдяки роботі в Мерреїв Агнес знайомиться зі священиком Уестоном, який збурює у ній найніжніші почуття. Та згодом через трагічні обставини Агнес змушена повертатися додому, так і не дізнавшись, чи вони взаємні. Звісно ж, на читачів роману чекає хепі-енд.
С. Кінг «Коли впаде темрява» (Клуб Сімейного Дозвілля, 2020). Після 40 років блискучої кар’єри кожен роман короля жахів стає бестселером. Але пише він не лише романи: у статтях і лекціях про доробок Стівена Кінга нерідко лунає думка, що деякі його коротші твори – оповідання та повісті – особливо вражають своєю майстерністю. Армія шанувальників письменника точно знає збірку його оповідань «Коли впаде темрява» – щойно вийшло її перевидання українською. До книжки, вперше виданої в 2008 р., увійшло 13 оповідань зі спільним знаменником – містикою. Одне з них присвячене тому, що таке сни, інше – одвічному питанню, чи є життя після смерті. В ще одному Стівен Кінг переосмислює «користь» від бігу, а іншому – небезпеку телефонних дзвінків… Ця книга – це хороша можливість познайомитися з різноплановою короткою прозою легендарного американського письменника.
К. Ішіґуро «Художник хиткого світу» (Видавництво Старого Лева, 2020).  Це історія митця Оно Масудзі, який втратив у Другій світовій війні дружину та сина. Тепер він – колись знаменитість, художник, який мав своїх учнів та послідовників, – не малює. А лиш повсякчас повертається думками в роки своєї молодості, блукаючи ними, мов парками, і згадуючи окремі епізоди. Але сьогодення кличе до себе: Оно потрібно видати доньку заміж. А для цього необхідно зректися минулого, в якому так важко зрозуміти, де межа між зрадою та відданістю. Центральною темою роману є пам’ять – індивідуальна та колективна. Автор порушує питання, чи можна її позбутися чи хоч якось відкоригувати, й якою є відповідальність митця в історії.
Т. Пратчетт «Озброєні» (Видавництво Старого Лева, 2020). У книжці розповідається про чергову кризу Нічної сторожі. Триває пошук новобраців: до лав варти прийняли гнома, троля та жінку! Капітан Ваймз вирішив зосередитися на особистому житті, тож його підлеглі гостро потребують нового керівника. А тим часом в Анк-Морпорку одне за одним стаються геть незвичайні убивства, скоєні загадковою зброєю. Читачі дізнаються, як впораються з цими викликами працьовитий капрал Морква і компанія.
К. Воннеґут «Сніданок чемпіонів, або Прощавай, чорний понеділку» (Вавилонська бібліотека, 2020). Головним героєм роману став відомий читачам із інших творів Кілґор Траут. На конґресі наукової фантастики цей навдивовижу плідний письменник знайомиться з бізнесменом Двейном Гувером –  і, звісно ж, починаються пригоди. Однак, як завжди це буває в книжках Воннеґута, сюжет –  це тільки вершина айсберга. Важливіші спостереження автора про світ, в якому ми живемо, а також його бачення людської природи – її прекрасних і потворних проявів, про які пише він не лише з по-справжньому гострою сатирою, а й дуже афористично.
Р. Ґалбрейт «Убивчий білий» (КМ-Букс, 2020). У книзі приватні детективи Корморан Страйк та Робін Елакот беруться одразу за дві справи. Одна стосується плутаних спогадів похорону, баченого в дитинстві божевільним хлопцем Біллі, а друга – шантажу міністра культури Об’єднаного королівства Джаспера Чизвела. Утім виявляється, що родина першого працювала на другого, а злочин, що погрожує розкрити шантажист, стосується їх усіх. Для розслідування Робін доводиться вдавати з себе стажерку в парламенті – тому й читачі «побувають» у будівлі з баштою Біг Бен. А Страйку – мітингаря-противника Олімпіади-2014. Ця справа змусить їх уночі копати в лісових хащах, ходити на світські заходи за участю королівської родини… І, звісно ж, знову наражати свої життя на небезпеку.
К. Аткінсон «Розшифровка» (Наш формат, 2019). У романі авторка повертається до подій Другої світової війни, про яку йшлося й в її попередніх книжках «Життя за життям», «Руїни Бога» та «За лаштунками в музеї». Головна героїня цієї історії Джульєтта Армстронґ у 18 років волею випадку потрапила на роботу в контррозвідку МІ-5. Розшифровуючи розмови британських колег і фашистських прибічників, вона дізнається про державні таємниці й злочини. Коли війна лишається позаду, страшні спогади частково відступають і виглядає на те, що життя Джульєтти налагоджується. Тепер вона працює в BBC. Але згодом виявляється, що її минуле не можна перегорнути, як сторінку книжки: за деякі дії в юності героїні доводиться сплатити свою ціну.
Дж. Мойєс «Подаруй мені зірку» (Клуб Сімейного Дозвілля, 2020). Авторка переносить читачів у провінційне містечко американського штату Кентуккі в 1930-ті роки. Вони знайомляться з тамтешніми реаліями разом із головною героїнею Еліс – молодою англійкою, яка щойно вийшла заміж за красеня-американця й переїхала на його батьківщину. Однак вона зовсім не так уявляла своє нове життя: не зі свекром за тонкою стінкою спальні, нудними гостинами сусідів і численними претензіями до її поведінки. Еліс рятує улюблена робота в бібліотеці. Тепер більшість її днів минає в подорожах горами й долинами: вона та ще троє жінок розвозять книжки родинам, які живуть далеко від цивілізації і нерідко бідують. У місті ж усе все крутиться довкола шахти, керівник якої думає лиш про власне збагачення, а не життя та здоров’я людей. Це, разом з доленосним рішенням Еліс, призводить до головного конфлікту роману, який тримає читача в напрузі. Цей роман, присвячений усім бібліотекаркам світу, як і кожна добра романтична комедія, забезпечить читачу затишний вечір.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий