воскресенье, июля 26, 2015

Кращі книги Андре Моруа

  26 липня 2015 р. відзначають 130 років від дня народження класика французької літератури XX століття Андре Моруа. Письменник більш відомий як автор біографій знаменитих письменників і політичних діячів. Проте майстер створив й прекрасні зразки психологічної прози - романи та оповідання, де показав себе дивним знавцем людської психології.
  Пропонуємо вам згадати найвідоміші книги письменника.

  
   «Листи незнайомки». Збірка оповідань вважаєтья кращою з творчої спадщини письменника. Автор викладає свої погляди на морально-етичні проблеми щастя в подружньому житті. На прикладі життєвої трагедії героїв розкриваються витоки складних людських взаємин, де любов грає велику роль.


   «Фіалки щосереди». У цій колекції новел  автор з іронією зображує буржуазне суспільство, його моральні, соціальні й естетичні проблеми.

  «Мінливості любові» -  одна з ранніх книг письменника, що вважається справжнім шедевром психологічного роману. Автор досліджує найтонші прояви людських пристрастей, що підносять  героїв на вершини захвату або  приводять  їх у темні безодні страждань.  «Три Дюма». Ім'я Дюма-батька, автора історико-пригодницьких романів, відомо всьому світу. Дюма-син запам'ятався читачам як автор кількох п'єс і роману «Дама з камеліями». І лише знавці військової історії пам'ятають ім'я Дюма-діда - легендарного бойового генерала, людини з важкою і яскравою долею. Яка ж була спадкоємність поколінь у цій знаменитій родині? Про це та про багато іншого розповідає письменник у своєму романі-біографії.
   «Олімпіо, або Життя Віктора Гюго». Ця книга - як подорож на машині часу. Перед читачами відкривається життя великого французького письменника, в житті якого переплелися егоїзм та самопожертва, дріб'язкове марнославство і широка безкорисливість, пристрасть до пригод і смак до міщанських чеснот, лицарська любов і банальні пригоди.

  «Прометей, або Життя Бальзака». Знаменитий французький письменник Оноре де Бальзак був багатий і знаменитий. Але чи настільки гладким було його життя? Чим розплачувався він за кожен зі своїх геніальних творів? Вогонь життя і творчості горів в ньому занадто яскраво, і тільки таланту Андре Моруа виявилося під силу донести до нас драму справжньої долі Бальзака.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий