вторник, ноября 10, 2015

«Вчені» книги

  Всім відомо, що без науки неможливі навіть найпростіші сучасні винаходи. Саме для підвищення  ролі науки в житті людства, усвідомлення важливості її розвитку з 2002 р. під патронажем ЮНЕСКО був затверджений Всесвітній день науки,  що його відзначають 10 листопада.
  Пропонуємо книги, що розповідають про вчених різних галузей знань. Який він - вчений? Якими якостями повинен володіти? Чи повинен відповідати за свої наукові відкриття? І як може змінитися світ і сама людина в результаті цих відкриттів? Цим питанням присвячували свої твори багато письменників.


  Е. Сігал «Сильнодіючий засіб». Роман відомого американського письменника розповідає про долі трьох блискучих учених, майбутніх Нобелівських лауреатів: юної Ізабель да Коста, яка стала у 16 років доктором фізико-математичних наук, Сенді Рейвена, який присвятив своє життя генній інженерії та боротьбі з раком та Адама Куперсміта, геніального лікаря, який завдяки своєму відкриттю позбавив  тисячі жінок від безпліддя. Життя кожного з них - це захоплююча пригода, насичена драматичними подіями, перемогами і поразками, суперництвом і любов'ю. У них різні долі, але одна мета - розгадка великих таємниць життя.

  В. Дудинцев «Білий одяг». У романі автор розповідає про один з непростих періодів у житті нашого суспільства. 50-ті роки минулого сторіччя – це і розквіт ідей впливового агронома і біолога Т.Д. Лисенка, і галаслива розправа з вченими-генетиками. Але у цій складній ситуації знаходилися люди, які боролися за свої переконання та залишалися вірними науці і своєму людському обов'язку.

  С. Моем «Візерунковий покрив». Це повна трагізму історія кохання, що розгортається у невеликому містечку в Китаї, куди приїжджають боротися з епідемією холери молодий англійський бактеріолог з дружиною. За цією книгою знятий голлівудський фільм «Розмальована вуаль».

  Б. Бондаренко «Піраміда». Роман присвячений фізикам. Їхнє життя - служіння науці з повною віддачею сил і таланту улюбленій справі. На очах читачів відбувається становлення героїв як вчених, формування якостей, притаманних фахівцям високого класу.

  Е. Канетті «Осліплення». Спочатку здається, що назва книги має на увазі фізичну сліпоту, тому що саме її так боїться головний герой - вчений-синолог, але потім стає ясно, що це набагато глибше і страшніше. Роман був написаний у 1931 р., а через 50 років  його автор удостоївся найвищої нагороди - Нобелівської премії.

  Г. Мартінес «Непомітні вбивства». Молодий аргентинський математик приїжджає на стажування до Оксфорду, де доля зводить його з відомим вченим Артуром Селдома. Разом вони намагаються розкрити серію злочинів, що якимось загадковим чином пов'язані з вченням Піфагора і його послідовниками. Таємничий вбивця немов викликає Селдома на інтелектуальний поєдинок, вимагаючи на ділі довести вірність його теорій. У пошуках ключа до розгадки герої звертаються до історії криміналістики і магії, до досягнень традиційної психології і до практик стародавніх сект.

  О. Бєляєв «Голова професора Доуеля». В цьому найзахоплюючому науково-фантастичному романі розповідається трагічна історія геніального професора, який став жертвою незвичайного біологічного експерименту. Чи можливе життя людського розуму поза тілом? І, якщо так, то що чекає цей розум під владою морально неохайної  людини? Ставлячи свої зухвалі експерименти, професор Доуель і не припускав, що одного разу в ролі піддослідної тварини виявиться він сам, а його колишній учень отримає в повну власність голову свого вчителя, щоб безкарно розпоряджатися його геніальними думками.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Для любителів української літератури можу порадити літературно-художній журнал Дніпро. Журнал орієнтований на смаки сучасного читача, та має такі рубрики: проза, сучасна українська поезія, драма та багато інших.
    Також, в ньому публікуються багато сучасних українських авторів.
    Сама виписую, і вам раджу!
    http://www.dnipro-ukr.com.ua/

    ОтветитьУдалить