понедельник, ноября 16, 2015

«Студентські» книги

    17 листопада відзначають Міжнародний день студентів, що був затверджений у 1946 р. на згадку про чеських студентів-патріотів. Сьогодні цей день є символом об'єднання студентів усіх факультетів, усіх навчальних закладів усіх країн.
  Пропонуємо книги, головними героями яких є студенти, а місцем дії - університетські кафедри, студентські гуртожитки, навчальні аудиторії, де киплять професійні пристрасті, збираються бурхливі посиденьки, протікають таємні службові романи, здаються заліки та іспити, святкуються здачі сесії, відбуваються  нові знайомства ...


  Е. Сігал «Однокурсники». Це яскрава і хвилююча сага відомого американського письменника про долю п'ятьох випускників Гарвардського університету. Їхня історія починається в перший навчальний день, коли герої ще молоді і повні надій, і завершується через двадцять п'ять років на традиційній зустрічі випускників, де кожен підбиває підсумки свого насиченого подіями життя. Деяких з них супроводжував великий успіх, інші пізнали гіркоту поразки. А Гарвард завжди залишався з ними.

  Д. Форель «Лікувальний факультет, або Врятувати жабу». Пройшовши випробування вступних іспитів, вони радіють і ще не знають, що чекає їх попереду. Але реальність швидко змушує їх спуститися з небес на землю. Кожен день навчання в медичному інституті сповнений не тільки великими і маленькими неприємностями, а  навіть справжніми трагедіями - викладачі, які  вимагають хабарів, цинізм і халатність лікарів - керівників практики, жорстокі жарти однокурсників, смерть пацієнтів і лікарські помилки. Студенти не помічають, як самі стають такими ж черствими і байдужими, як й ті викладачі, яких вони спочатку зневажали. Клятву Гіппократа, мабуть, писали для когось іншого ...

  Д. Тартт «Таємна історія». Дія розгортається в невеликому коледжі у Вермонті, куди 19-річний Річард приїжджає  вивчати давньогрецьку мову. Його нові друзі - четверо молодих людей і одна дівчина - розумні, розкуті, багаті і так захоплені античною культурою, що розглядають себе, як особливу касту її хранителів. Їхня дружба не витримує натиску сучасного світу: у веселій і згуртованої компанії відбувається вбивство. Намагаючись через багато років осмислити, що трапилося, герой по днях відтворює своє студентське життя, етапи відносин з однокурсниками і коханою дівчиною. Під віртуозним пером письменниці його сповідь перетворюється на висококласний психологічний трилер.


  В. Калита «Архаровці». У збірці гумористичних оповідань молодого українського письменника розповідається про захоплюючі історії  студентського життя чотирьох  друзів, які називають себе «архаровцями». Хлопці, як і всі студенти, здають екзамени, закохуються, спілкуються за чаркою, по-різному розважаються і приколюються. Коли більшість їхніх одногрупників  слухають безглузді пісні та дивляться низькопробний голлівудський кінематограф, відвідуюють дискотеки та їдять  фаст-фуди, ставлять  фінансове збагачення вище за розвиток особистості, друзі залишаються при здоровому глузді і роблять те, що цікаво, в першу чергу, їм самим. Велику увагу герої приділяють розвитку своїх здібностей, зокрема інтелектуальних, і зовсім не соромляться цього перед іншими.

  К.Дж. Ейтс «Чорна крейда». Шість студентів Оксфордського університету розважаються якоюсь грою, де покарання за програш - виконання завдань, пов'язаних з болем і приниженням. Той, хто відмовився від такого завдання, вибуває з гри та втрачає велику заставу. Те, що здається спочатку молодим людям розвагою, призводить до трагедії -  самогубству одного з них. Решта учасників гри вважають себе винуватими в загибелі одного і не підозрюють, що є іграшками в чужих руках. Тільки добре обізнаний  точно знає, що і як все сталося насправді ...

  М. і С. Дяченки «Vita Nostra». Життя Саші Самохіної перетворюється на страхіття. Їй зробили пропозицію, від якої неможливо відмовитися: після закінчення школи вона проти своєї волі вступає до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викладачі - на занепалих ангелів. Тут її вчать ... Чому? І що трапиться з нею після закінчення навчання? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши цей захоплюючий роман відомих українських письменників-фантастів.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Для любителів української літератури хочу порадити літературно-художній журнал Дніпро. Журнал орієнтується на смаки сучасного читача, в ньому можна зустріти рубрики такого характеру, як проза, фантастика, детектив, сучасна українська поезія, також в журналі публікується багато сучасних українських авторів.
    http://www.dnipro-ukr.com.ua/

    ОтветитьУдалить