суббота, ноября 21, 2015

«Телевізійні» книги

   Пам'ятаєте, як один з персонажів знаменитого фільму «Москва сльозам не вірить» неодноразово говорив: «Не буде ані книг, ані кіно, ані театру - одне суцільне телебачення»?  Але, на щастя, все це продовжує жити і процвітати, хоча телебаченню і відводиться особлива роль - в сучасному світі - це символ зв'язку та глобалізації. А чи знаєте ви, що існує спеціальне свято - Всесвітній день телебачення, що за рішенням ООН з 1996 р. відзначають 21 листопада?
  Пропонуємо вам книги, події в яких розгортаються в телевізійній студії або головними героями є популярні телеведучі та тележурналісти.


  А. Хейлі «Вечірні новини». Роман-бестселер відомого американського письменника розповідає про роботу американської телекомпанії Сі-бі-ей - телестанції з впізнанним для американського глядача прототипом. Це таємниці гострої конкуренції на телебаченні, інтимне життя «зірок» екрана, прийоми маніпулювання громадською думкою. У безперервному полюванні за сенсаціями популярні журналісти нерідко самі стають жертвами злочинних посягань. Так трапилося і з оглядачем вечірніх новин. Викрадення терористами його батька, дружини і сина, звірячі катування, яким піддаються невинні люди, спроба вирвати їх з лап жорстоких і нещадних гангстерів – саме це складає сюжетну канву твору.

  П. Дашкова «Ефірний час». Вбитий скандальний телеведучий, журналіст Артем Бутейко - яскравий представник «жовтої» преси, відомий своєю підступністю і безпринципністю. Набереться не менше сотні людей, у яких могли  бути мотиви для вбивства, адже сором - дуже сильне людське почуття, що може привести до злочину.

  Н. Робертс «Любов у «Вечірніх новинах». Олівія Кармайкл - популярна тележурналістка і просто красива жінка - жила тільки роботою, постійно пригнічуючи свої бажання. Переживши одного разу біль втрати, вона більше не хотіла страждати. Але все змінилося, коли в її житті з’явився  Торп, відомий журналіст і чарівний чоловік. Він зумів зрозуміти, що під холодною зовнішністю ховається пристрасна, палка натура і зробив усе, щоб це полум'я вирвалося назовні. Але тільки перед лицем смертельної небезпеки він дочекався її визнання ...

  Б. Елтон  «Смерть за склом». Основна дія роману розгортається в ефірі телевізійного реаліті-шоу під назвою «Домашній арешт», де люди повинні уживатися один з одним у замкнутому просторі. Автор висміює готовність людей зробити все, що завгодно, заради короткого успіху і скороминучої слави. Проте цього разу не все так рівно проходить у телевізійників. Під час проекту трапляється справжнісіньке вбивство. Поліція намагається вирахувати вбивцю, переглядаючи записи з усіх десяти прихованих відеокамер. У цей час реаліті-шоу триває, і ці дві сюжетні лінії йдуть паралельно одна одній. Читач, немов стрибаючи в часі, спостерігає за тим, як проявляються найжахливіші риси людської натури.

  Ф. Флегг «Ласкаво просимо у світ, Маля. Головна героїня книги робить стрімку кар'єру на телебаченні, ще трохи, і вона стане жіночим обличчям всього американського ТБ. Але за блискучою кар'єрою і оглушливим успіхом ховається перелякана дівчинка на прізвисько Маля, таємниці минулого якої не дають їй спокою.

  Г. Ервє «Реаліті-шок». У Лос-Анджелесі в один день зникають семеро молодих людей, кожен з яких безуспішно намагався пройти відбір для участі в телевізійному шоу «Найкращий». Лейтенант поліції не встигає почати розслідування, як зниклі знаходяться: тепер вони виявилися учасниками іншої гри - «Залишитися в живих», що транслюється в Інтернеті. Гравці не підозрюють про свою долю: той, хто вибуває, отримує замість слави і популярності кулю в лоб. Причому, кому жити, а кому померти, вирішують глядачі. Батьки «конкурсантів» разом з іншими людьми дивляться, як гинуть їхні діти. Веб-камера фіксує одну смерть, другу,   третю ... Чи вдасться покласти цьому кінець?Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий