суббота, ноября 14, 2015

«Осінньо-прощальні» книги


Зовсім скоро  настане зима. Останній місяць осені вже готовий помахати нам рукою, але поки ще радує рідкісним теплом і, головне, найкрасивішим явищем цієї пори року - листопадом. Як би прощаючись з нами, листя блискають, переливаються різними кольорами і повільно падають на землю, утворюючи собою дивно-красиву доріжку.
 Опавшие листья шуршат под ногами,
Всю землю укрыв разноцветным ковром,
И клёнов осенних холодное пламя
Сверкает на солнце прощальным костром.
Щоб не було так сумно розлучатися з осінню, пропонуємо книги, що сподобаються всім любителям цієї прекрасної пори року.

        
 О.Генри «Останній лист». Це одна з найзворушливіших коротких історій від визнаного майстра американського оповідання. Розповідь має трагічну і, в той же час, оптимістичну кінцівку,  присвячену темі життєвого призначення людини, її боротьбі зі смертю і розкриттю справжнього сенсу її бажань. У маленькому кварталі в одному з будинків живуть дві молоді художниці Сью і Джонсі. Джонсі захворіла на запалення легенів і знаходиться на межі життя і смерті. За вікном її кімнати з плюща облітають листя. Джонсі твердо впевнена, що коли з дерева впаде останній лист, вона помре. Сью намагається умовити подругу позбутися песимістичних думок ...


Р.Н. Гюнтекін «Листопад». Головний герой книги відомого турецького письменника (знайомого за книгою «Корольок - пташка співоча») - османський фінансовий чиновник, який після смерті близьких випрошує для себе посаду у віддаленій провінції і терміново виїжджає туди, щоб на чужині відволіктися від свого горя. Після нового  одруження і народження дітей він розуміє, що не може більше колесити по країні і осідає в Стамбулі. Непомітно підкрадається  осінь життя, і героя все частіше відвідують думки про старість. Він  не знає, як тепер жити і що робити ...

Дж. Гаррісон «Легенди осені». Ця лірична сімейна сага більше відома за блискучою однойменною голлівудською екранізацією. Герої класика сучасної американської літератури шукають справедливості у непоправно зміненому світі і насилу витримують натиск пристрастей. Кінець жовтня 1914 р. Три брата виїхали з дому, щоб завербуватися на Першу світову війну. Повні відваги, надій і патріотизму, вони відправляються назустріч своїм долям ...


    У. Коллінз «Опале листя». Сюжетна лінія роману відомого англійського письменника вельми мелодраматична, однак у ній також має місце детективний і містичний підтекст. Сповнений благородних намірів, юний вихованець релігійної громади  повертається до рідної Англії, де знайомиться з племінницею багатого дільця. Але, пізнавши самолюбство, жорстокість і лицемірство вищого світу, герой вирішує віддати своє серце скромній, бідній дівчині - одній з представниць «опалого листя» англійського буржуазного суспільства.

Г. Щербакова «Відчайдушна осінь». Головна тема повісті популярної письменниці - любов. Як би люди не вмовляли себе, що шукають слави і популярності, грошей і визнання, - всі шукають тільки любові. Ті, хто знаходить - прагнуть утримати, хто втрачає - шукають знову. Проводячи героїв через вогонь, воду і мідні труби, автор в кожного вселяє надію, і кожен дочекається свого щастя.


Я. Лазарева «Осінній поцілунок Лондона». Осінній романтичний Лондон, прекрасний білявий принц - хіба мрії не повинні збуватися? Мрія Наталки здійснилася: вона поїхала до Лондону, щоб підтягти англійську мову, а заразом побродити по вулицях, де гуляв її улюблений персонаж - Доріан Грей. Доля приготувала дівчині подарунок у вигляді чарівного парубка, який так схожий на героя Оскара Уайльда. Ніжний, розумний, чемний. Будь-яка дівчина  мріє про такого! Серце Наталки готове повірити в диво. Нехай навіть це диво триватиме рівно сім днів.
 
   Д. Кешеля «Осінь великих небес, або Прирічанські характери». До книги знаного українського письменника увійшли унікальні за стилем написання трагікомічні романи з народного життя. Трагедія й комедія, фантасмагорія і сучасні реалії, неповторна швейкіада закарпатського села — все це автор талановито поєднує із глибоким філософським осмисленням, розкриваючи життя простих людей на зламі  епох.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Можу порадити передплатити літературно-художній журнал Дніпро, в ньому публікується багато сучасних українських авторів, журнал для справжніх любителів української літератури. Орієнтується на смоки сучасного читача, і містить в собі такі рубрики, як проза, сучасна українська поезія, драма, фантастика та ін. Виходить щомісячно.
    http://www.dnipro-ukr.com.ua/

    ОтветитьУдалить