понедельник, июня 17, 2013

Книжковий простір


З появою сучасних гаджетів - електронних книг, планшетів, смартфонів й просто звичайних комп'ютерів - маркетологи відзначили початок кінця. Кінця паперової книготоргівлі. Але книга позиції здавати не поспішає.
Щорічно у різних країнах світу «виростають» один за одним різного роду «сховища для книг» - книжкові павільйони. Вони все частіше з'являються у найнесподіваніших місцях - у парках, метро, на пляжах,  зупинках громадського транспорту. Адже саме там у людини може виявитися досить вільного часу, щоб присвятити себе читанню. Бібліотеки і книжкові магазини стають мобільними і самі відправляються в дорогу, щоб дістатися до тих, кому вони потрібні.
А як би ви відреагували, якби  по дорозі на роботу на автобусній зупинці побачили книжкову полицю?
Яскравим прикладом такого незвичайного просування книг може служити проект «Книги у парках», що стартував нещодавно у Москві. Це не тільки публічна бібліотека або книжковий базар, це унікальний міський проект для активних людей, що об'єднує літературу, музику, театр і кіно,  пропагує читання як корисне і приємне проведення часу та виводить культурне життя російської столиці на якісно новий рівень.
У рамках проекту у багатьох парках міста були встановлені дерев'яні павільйони-трансформери під назвою «Гоголь-модулі», де можна було купити недорогі книги - не тільки новинки, але й букіністичні видання та «товсті» журнали. Причому, вподобану книгу не обов'язково було купувати, її можна було почитати прямо на місці, для чого в павільйонах були сидячі місця. У парках проводяться літературні читання, зустрічі з письменниками, лекції, концерти;  також встановлені стелажі для буккросингу - вільного обміну прочитаними книжками.Настав час і  нам відвойовувати собі більш широкий простір для залучення людей до читання!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий