воскресенье, июня 23, 2013

Бібліотеки з «родзинками»Незважаючи на наявність Інтернету  і десятки мільйонів електронних книг, що щорічно продаються по світу, на щастя, все ще є люди, які ходять до бібліотеки.
Пропонуємо познайомитись з  найоригінальнішими бібліотеками, що привернуть увагу насамперед тих, хто із захопленням читає книги.

Бібліотека у телефонній будці.  Розвиток мобільного зв'язку призвів до того, що знамениті червоні британські телефонні будки, що були колись  гордістю країни, виходять з моди. Жителі маленького британського селища Вестбері-саб-Мендіп не захотіли розлучатися зі своїм останнім червоним таксофоном. Завзяті селяни викупили її за символічну суму в  1,65$ (1 фунт), щоб облаштувати в ній найменшу бібліотеку у світі.
 

  Ентузіасти приробили до стінок будки спеціальні книжкові полиці, на яких розмістилися книги найрізноманітнішої тематики. Всі 800 жителів села із задоволенням користуються послугами нової бібліотеки.Екологічна бібліотека. У графстві Mарікопа (штат Арізона, США) відкрилася екологічна бібліотека. Вона розташована на висоті 4000 футів і є складовою частиною природного центру. На будівництво бібліотеки витрачено 9 мільйонів доларів, що є великою рідкістю у практиці зведення таких об'єктів. 
У бібліотеці організовані природні куточки, де можна послухати шипіння змій, маються величезний солярій, що розташований на даху, і відкритий амфітеатр. Комплекс призначений для обслуговування як відвідувачів бібліотеки, так і завсідників природного центру. Постійним відвідувачам центру пропонуються послуги сучасної бібліотеки, де, крім великої колекції різноманітних матеріалів про екологію, можна прослухати лекцію про місцеву живу природу. Крім цього,  можна здійснити пішохідну екскурсію до природного центру.
Будівля бібліотеки, що побудована із зеленого бетону та обладнана автоматичними жалюзі, дуже вдало вписується у місцевий ландшафт.

Експрес-бібліотека. Бібліотечна система графства Кінг (США) відкрила свій новий філіал у сільській місцевості, і в ньому немає бібліотекарів. Будівля бібліотеки, що займає площу у 300 квадратних футів, розташована в мальовничому місці. Таке нестандартне рішення було прийняте  після  вивчення громадської думки, що показало: 95% респондентів воліють скоріше користуватися послугами подібної експрес-бібліотеки, ніж їздити до міста у звичайну.
За допомогою двох комп'ютерів, встановлених у бібліотеці, здійснюється доступ до бібліотечного каталогу та колекції електронних газет і журналів. Для того, щоб увійти всередину будівлі відвідувач повинен сканувати або роздрукувати номер свого читацького квитка, а прочитані книги повертаються за допомогою книжкового автомата, що знаходиться зовні.  Для забезпечення безпеки  бібліотеки встановлені камери спостереження.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий