вторник, ноября 26, 2013

До 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської


 27 листопада 2013 р. виповнюється 150 років від дня народження відомої української письменниці Ольги Кобилянської. Вона належить до тих митців слова, творча спадщина яких є близькою і дорогою для багатьох поколінь українців. «Одна праця, одне перо, а власне моє «Я» зробило мене тим, чим я є - робіт­ницею свого народу», - так говорила про себе письменниця.


 Ольга Кобилянська - одна з найяскравіших постатей української літератури, одна з найосвіченіших жінок XIX століття, яка боролась за права жінок та своїми творами, за словами Дмитра Павличка, створила цілу енциклопедію жіночої душі. Її перу належать такі твори, як «Земля», «Царівна», «У неділю рано зілля копала» тощо. В них письменниця майстерно й правдиво відтворює життя людей різних верств населення України свого часу. Всі її   повісті, оповідання та новели  пройняті любов'ю до людей, вірою в їхне соціальне і національне визволення.
Тому не дивно, що кожний віднайдений документ, уточнені факти і події, що стосуються життя і творчості Ольги Кобилянської, кожна віднайдена сторіночка рукопису її твору чи листа, хвилюють і зацікавлюють численних шанувальників художнього доробку письменниці. Так, під час підготовки виставки до 150-річчя від дня народження Ольги Кобилянської  були виявлені унікальні архівні документи (понад 100 неопублікованих листів  письменниці), серед яких – дійсно неоціненний скарб - нарис чеською мовою «Самостійна Україна», що раніше був невідомий і не друкувався. Тепер біографію української письменниці буде розширено та збагачено новими даними.
Творчість Ольги Кобилянської увійшла до скарбниці української літератури назавжди. Тому й не дивно, що до  її творів постійно  звертаються кінематографісти. Так, за творами письменниці  знято фільми  «Земля» (1954), «Вовчиха» (1967),   «Меланхолійний вальс» (1990), 10-серійний телефільм «Царівна» (1994) тощо. Не залишаються осторонь  й сучасні кінематографісти. Зараз в Україні закінчилася зйомка  документальної стрічки про життя Ольги Кобилянської. Цю картину заплановано  показати  27 листопада,  у день ювілею письменниці.

Нещодавно Національний банк України на честь   150-річчя від дня народження  письменниці ввів в обіг пам’ятну монету «Ольга Кобилянська» номіналом 2 гривні.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий