вторник, ноября 19, 2013

Знамениті російські класики-гравці

У ті часи, коли не було не те що Інтернету, а й навіть телевізора, люди розважалися азартними іграми, що й сьогодні займають одне з перших місць у хіт-параді людських пристрастей. У старі добрі часи гра була способом життя, тому цю тему використовували  у творчості більшість відомих письменників, багато з яких  були завзятими гравцями.
Пропонуємо вам познайомитися з цікавими фактами щодо цього.

  
 Хоча Олександр Сергійович Пушкін грав відносно вдало і завжди  розраховувався з картковими боргами, у нього накопичилося чимало злих шаржів та епіграм на кредиторів (коли вони випадково «спливли»,  вибухнув неабиякий скандал). Невипадково поетові так блискуче вдався образ Германа у «Піковій дамі» і вся містична історія з трійкою, сімкою і тузом. Пушкін знав, про що писав!

 Лев Миколайович Толстой грав, сильно гарячачись. А азартні ігри, як відомо, не люблять гравців такого типу. Максим Горький згадував, що бачив, як тремтіли руки похилого Толстого, коли той торкався до карт. Вперше крупно програвся Лев Миколайович тоді, коли почав грати - у 1849 р., а останній раз - у 1862-му, коли програв видавничу позику за «Кавказького полоненого».

 Історію своїх непростих відносин з грою Федір Михайлович Достоєвський  відтворив  у  романі, що так й назвав - «Гравець». Не секрет, що цей твір Достоєвський писав як суто комерційний, та й більшість своїх книг створив під сильним тиском видавців, будучи змушений працювати на покриття боргів.

Набагато краще справи з грою йшли у Миколи Олексійовича Некрасова. Розбагатівши у другій половині життя, він захопився картами і полюванням. Картами Некрасов цікавився завжди, але тільки у 1850-і р.р. зміг дозволити собі грати «на широку ногу». Одного разу Некрасов, за його власними спогадами, програв 83 тис. рублів - неймовірні на ті часи гроші. Однак вигравав він більше - найбільшим виграшем Миколи Олексійовича стали ... 600 тис. рублів! Цікаво, що Некрасов під час гри ніколи не втрачав розуму, був дуже спостережливий і залишив після себе докладні записки з рекомендаціями майбутнім гравцям.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий