суббота, ноября 23, 2013

Справжня їжа для розуму: нова інтелектуальна проза

Мистецтво слова давно вже стало частиною того соціокультурного середовища, в якому розвивається кожна людина. Враховуючи серйозність і незаперечність впливу літератури на будь-яку особистість, кожен читач повинен дуже уважно ставитися до того, що він читає, відбирати лише найкращі твори, що змушують думати.
Для тих, кому набридла одноденна література і легке «чтиво», пропонуємо книги, що можуть стати справжньою їжею для розуму.


Панкаж Мішра «Мислителі, які змінили Азію».  Всі вже звикли до того, що Азія стає все більш впливовою у світі. Навіть  вчити, наприклад, китайську мову сьогодні - зовсім не примха, а цілком необхідні заходи. Візитна картка індійського письменника  - писати про проблеми Азії для широкого кола західних читачів. У своїй книзі він намагається побороти живучі західні стереотипи про Схід. Найважливіше, про що говорить письменник, - це традиція свободи у східній культурі.

Юрій Андрухович «Лексикон інтимних міст». Автор - один з найвідоміших українських культурних діячів, твори якого користуються великою популярністю не тільки в Україні, але й за кордоном. Невтомній мандрівник Україною, Європою, Америкою, він розповідає нам 111 історій про 111 міст,  які йому пощастило відвидати. Привабливість книги полягає в тому, що письменник представляє українські міста і реалії у світовому контексті. Очевидними стають історичні паралелі дуже різних країн.

Оксана Забужко «З мапи книг і людей». Книга-есе вийшла дуже особистісною, і це важливо для знайомства з «залізною леді» української літератури. Письменниця  склала довгий список значущих книг, персоналій, фільмів і вистав свого життя. Безумовно, цей список ніколи не буде остаточним. Але саме така неможливість завершити роботу варта того, щоб спробувати і почати.

Даніел Кайзер «Дисидент. Вацлав Гавел». Ця книга - біографія президента незалежної Чехії, правдоподібний портрет неоднозначної людини, що пройшла кілька етапів становлення громадянського суспільства. Найголовніше питання, що розглядається в книзі, - звідки виникають еліти. Вони з’являються  з освіти та адекватного оточення. Сам по собі Вацлав Гавел ніколи не став би президентом. Його еволюція від драматурга до політика була тісно пов'язана із «середовищем проживання» - друзями, книгами, тюремним досвідом та ін.
Читання цієї книги дає важливий імпульс для роботи над собою і для вдосконалення свого кола.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий