четверг, ноября 28, 2013

Письменники-затворники

     
   Багато знаменитих літераторів вважали  тягар слави та суспільної уваги зайво важким. Вони свідомо закривалися від світу, повністю присвячуючи себе роботі.

  Представляємо відомих письменників, які відмовилися від публічності на користь спокою і самотності.

   


   Джером Селінджер
 залишив після себе відносно скромну літературну спадщину: всього один роман та 17 оповідань. На публікацію всіх своїх ранніх творів він наклав заборону, а пізні  - вже нікому не показував. Чим більш масовим ставав успіх  роману «Над прірвою в житі», тим сильніше його автор віддалявся від світу. У 1965 р. він перестав публікуватися і закрився у своєму особняку. Там він проводив час, долучаючись до східної духовної практики, нетрадиційної медицини, писав виключно для себе і зрідка порушував тишу, щоб через адвокатів осадити чергового біографа. З 1980 р.  перестав давати інтерв'ю. Якось одній школярці вдалося поговорити з письменником і опублікувати свій матеріал в місцевій газеті. Селінджер був у люті. Також він через суд домагався заборони використання його кореспонденції як матеріалу для біографії і боровся з сіквелами свого головного твору. За спогадами дочки письменника, після його смерті залишилися купи рукописів і кілька закінчених романів, що, можливо, так ніколи і не будуть опубліковані.
    

   Марсель Пруст -  вкрай чутлива, ранима і знервована людина, яка до  30-річного віку підтримувала багато соціальних контактів.  Але після смерті батьків здоров'я письменника похитнулося. З 9 років Пруст страждав від важкої форми астми  і згодом  майже перестав виходити з дому, повністю присвятивши себе письменництву. Він замкнувся в студії, що не пропускала сонячного світла: за допомогою наглухо закритих стулок письменник боровся зі своїм недугом. Стіни його спальні були оббиті  деревом і не пропускали жодного звуку з вулиці. Письменник працював ночами і одного разу писав три дні не зупиняючись - настільки він був захоплений своїм ремеслом.
   Харпер Лі. Інтерв'ю з автором класичного твору «Убити пересмішника» для газети «Нью-Йорк Таймс» було названо «Балакуча на один день». Після того як у 1960 р. книга стала бестселером і отримала Пулітцерівську премію  Харпер Лі почала ввічливо, але вкрай наполегливо відмовлятися від спілкування з журналістами. Вона вважала за краще зберігати мовчання на всіх публічних заходах, де їй доводилося брати участь. Так, у 2007 р. на церемонії вшанування у рідному штаті Алабама письменниця відмовилася звернутися з промовою до публіки, зауваживши, що «бути мовчазним краще, ніж бути дурнем».
   Віктор Пєлєвін. Титулований російський літератор так рідко дає інтерв'ю, що багато хто почав сумніватися в його існуванні. Є теорія, що під псевдонімом «Пєлєвін» працює ціла група авторів. Письменник не влаштовує читань і ніколи не з'являється на публіці, воліючи анонімне спілкування в Інтернеті. Будучи прихильником буддизму, він декларує свою байдужість до слави і суспільного визнання, стверджуючи, що зайва інформація тільки відволікає від роботи. Майже на всіх фотографіях Пєлєвін носить темні окуляри - для нього це начебто єдиний спосіб «сфотографуватися, не будучи сфотографованим».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий