суббота, ноября 16, 2013

Новинки сучасної української літератури

Ми регулярно стежимо за творчістю  сучасних українських авторів і пропонуємо вам підбірку цікавих книжкових новинок. Усі ці книжки дивовижно різняться між собою жанровим, ідейним та стилістичним наповненням. Єднає їх тільки одне – кожна з них лишила по собі глибокі враження, змусила зупинитись, замислитись, а відтак – розповісти про це іншим.


В. В`ятрович «Історія з грифом «Секретно».
Ця книга - зустріч із минулим. Тут - 66 історій про людей, які «дивляться» на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського XX століття - століття, коли творилося обличчя України.

М. Матіос «Черевички Божої Матері».
Нова повість письменниці – це трагічна буковинська історія червня-липня 1941 року, в якій і справді нема пересичення правдою.  Іванка Борсук – головна героїня книжки, яка перекочувала зі сторінок повісті «Москалиця», у свої дванадцять років розуміє найголовніше - що є Добро і що є Зло.
Бездоганне знання народних традицій і гуцульських вірувань, людської психології та історичних фактів  дозволили автору відтворити особливу драму людини ХХ століття на території, що її історик Тімоті Снайдер назвав «кривавими землями».

Г. Чубай  «П’ятикнижжя».                            
Книга  одного з найзагадковіших українських поетів, зірка якого яскраво спалахнула в похмурі 70-ті ХХ ст. Це книга-діалог Поета із Сучасником поза межами звичного часу і книга-розмова автора з його близькими друзями; і вірші, і друзі пережили поета на багато років. Ця книга –  важливе послання з минулого в майбутнє тим, хто зуміє проростити у серці живі слова.
Книга нагороджена Гран-прі конкурсу «Найкраща книга форуму видавців-2013».

«Жити-пити. 40 градусів життя».
 Перша в Україні збірка творів провідних письменників (О. Забужко,      І. Роздобудько,  А. Кокотюха, М. Іванцова,  Є. Кононенко, С. Жадан та ін.),  що зачіпає алкогольну тему. Корифеї українського слова вирішили поділитися своїми спогадами та міркуваннями щодо вживання алкоголю. Оповідання навряд чи залишать байдужими, адже ці історії настільки реальні, що, цілком можливо, траплялися з вами.


         Любко Дереш «Миротворець».
 Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідань. Це  дивні історії, сумні та загадкові, леймотивом яких звучить філософська думка: «Генії та герої завжди самотні».

В. Лис  «Маска».
«Роман про людину в п’яти масках» – саме так характеризує автор своє нове творіння. Здається, читачі вже звикли, що кожна книга цього популярного письменника є бестселером, але все одно очікують на сюрприз від майстра історичного роману. Визначальною особливістю цієї книги є її документальна основа, адже автор дуже витончено вводить свого читача до історичного контексту, що виступає тлом описаних подій.

Люко Дашвар «На запах м’яса».
Зловити шанс на кращу долю, успішне життя, щасливе єдине кохання, багатство і добробут, але при цьому – не втратити себе і бути справжньою людиною, якій не соромно за власне прожите і вистраждане життя – саме цього прагнуть всі персонажі нового українського бестселера, що його письменниця  презентувала на нещодавньому Львівському форумі видавців.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий