воскресенье, сентября 18, 2016

«Піратські» книги

   Щорічно 19 вересня в більш ніж 40 країнах світу відзначають Міжнародний день наслідування піратам або Міжнародний день «Говори як пірат». Це дуже веселе свято, коли люди вбираються в піратські костюми, слухають піратські мотиви, танцюють, носять інвентар із зображенням черепа і двох схрещених кісток і просто веселяться дружньою компанією.
  Ми теж вирішили приєднатися до цього свята - пропонуємо вам книги про піратів, пошуки скарбів і морські пригоди.


  Р. Сабатіні «Одіссея капітана Блада». Ім'я Пітера Блада наводить жах, однак ніхто не сміє заперечувати, що цей «джентльмен удачі» незмінно милостивий з бранцями і чемний з дамами. Хто ж він, цей таємничий капітан, якого чутки називають або знатним шукачем пригод, або збіглим каторжником? Про це розповідає перший з романів про пригоди «благородного пірата».

  Р. Штильмарк «Спадкоємець з Калькутти». Пригодницький роман розповідає про Англію кінця XVIII ст.: про жорстокість колоніального режиму та боротьбу колоній за незалежність. Читач дізнається про інтриги нещадного пірата Джікомо Грелл, який незаконно привласнив ім'я сера Фредріка Джонатана Райленда, віконта Ченсфільда.

  Д. Дю Мор’є  «Французова бухта». На порозі 30-річчя красуня Дона Сент-Коламбія чітко усвідомлює порожнечу і нікчемність великосвітського життя і, підкоряючись пориву, їде з Лондона до відокремленого замку на узбережжі Корнуолла. Там вона зустрічає невловимого ватажка піратів, якого всі кличуть просто Французом, а разом з ним - і свою любов, і своє, нехай недовге, щастя ...

  Е. Сальгари «Чорний корсар». У книзі розповідається про пригоди благородного пірата, який присягнувся помститися за вбивство своїх братів. Його вороги непримиренні, але ніщо не може зупинити безстрашного месника - ні шторм, ні небезпеки, що підстерігають в джунглях, ні неприступні фортеці...

  Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів». Це один з найвідоміших романів, в якому розповідається про пригоди, пов'язані з пошуком скарбів, захованих піратом Флинтом на безлюдному острові. Жахливий пірат на дерев'яній нозі, папуга, захована «скриня мерця» зі скарбами - справжні пригоди, куди з головою поринуть читачі завдяки живій, яскравій мові письменника.

  А. Перес-Реверте «Кораблі на суші не живуть». Це блискуча збірка оповідань про благородних піратів, відчайдушних героїв і зухвалих юнаків, які вирушили назустріч небезпечній подорожі. А ще - про радість, що дарує шукачам пригод море, про людей, для яких тверда земля ніколи не стане рідною, і про героїв, які, як і їхні кораблі, на суші не живуть.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий