среда, сентября 21, 2016

«Слонячі» книги

   22 вересня у багатьох країнах відзначають одне з екологічних свят - Всесвітній день захисту слонів, що був встановлений за ініціативою природоохоронних організацій, екологів і небайдужих людей, стурбованих скороченням чисельності цих тварин.
   Споконвіку слони захоплювали людей, у багатьох країнах вони уособлюють символ влади. Ці тварини невпинно слідують за людиною в стародавніх міфах, легендах, казках, на сторінках художніх творів. Пропонуємо книги, головними героями яких є ці неквапливі, але, в той же час, величаві найбільші тварини суші.


  Р. Гарі «Коріння неба». Дія роману відомого французького письменника розгортається в африканському місті Форт-Ламі. Ідеаліст Морель одержимий ідеєю порятунку популяції африканських слонів від повного зникнення. Йому допомагають закохана в нього Мінна, власниця єдиного нічного клубу в місті, і відставний майор-англієць Форсайт.
У 1956 р. цей роман був удостоєний Гонкурівської премії.

  О. Бєляєв «Хойті-Тойті». Це фантастична історія про незвичайного циркового слона Хойті-Тойті, котрий уміє рахувати і читати. Але одного разу він ображається на свого дресирувальника за його зневажливу поведінку і йде з цирку. Поліція вже готова вбити тварину, але ситуацію рятує професор Вагнер, при одному згадуванні імені якого слон заспокоюється і повертається до цирку. Вагнер впізнає  цього слона: колись він пересадив йому мозок загиблого німецького вченого.

  Ж. Сарамаго «Мандрівка слона». Це передостання книга великого португальського письменника і лауреата Нобелівської премії з літератури.
 Король Португалії Жуан III Благочестивий підносить майбутньому імператору Священної Римської імперії незвичайний весільний подарунок - слона Соломона. Зі своїм погоничем слон відправляється у подорож по всій Європі. Шлях його лежить через Геную, Верону і Венецію,  непрохідні альпійські перевали,  мальовничю річку Інн і, нарешті,  імперську столицю Відень - серце держави Габсбургів.

  Е. Шафак «Учень архітектора». XVI століття. Османська імперія. Волею долі 12-річний Джахан і його підопічний - біле слоненя на прізвисько Чота - опиняються у Стамбулі, при дворі могутнього султана, де їм судилося пережити безліч дивовижних пригод ...

  С. Груен «Води слонам!». Бестселер сучасної американської письменниці - роман правдивий і гротескний, гіркий і смішний одночасно. Створений авторкою дивовижний цирковий світ не відпускає читача до останньої сторінки.
  Старому Якобу Янковському, який знайшов спокій у будинку для літніх людей, є що згадати: за часів Великої депресії доля закинула його, молодого студента-ветеринара, до пересувного цирку братів Бензіні. Дресировані леви і слони, клоуни, карлики і силачі, фанфари і крики «Браво!». Але за лаштунками  цирку життя виявилося зовсім не таким прекрасним і чарівним, як йому здавалося спочатку ...

  Х. Муракамі «Зникнення слона». Оповідання відомого японського письменника - це розслідування таємничого зникнення  слона, а потім і його наглядача.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий