четверг, сентября 29, 2016

Відомі письменники - бібліотекарі

   30 вересня ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек. Дорогі колеги, друзі та книголюби, вітаємо вас з нашим чудовим святом! Бажаємо вам цікавих і захоплюючих книг, вірних читачів і творчого натхнення! Давайте разом прагнути до тих зірок, шо для нас хтось уже запалив!
   У минулі часи роботу бібліотекаря брали на себе письменники, поети, науковці. У XIХ столітті стати почесним бібліотекарем (існувало таке звання) було навіть важче, ніж академіком. Пропонуємо згадати імена відомих письменників, долі яких були тісно пов'язані з бібліотечними установами.   Дені Дідро (1713-1784). Французький письменник, філософ-просвітитель і драматург був особистим бібліотекарем російської імператриці Катерини II.
  Йоганн Вольфганг Гете (1749-1832). Великий німецький поет, мислитель і державний діяч з 1797 р. курирував Веймарську бібліотеку. Він налагодив строгий облік фондів, завів інвентарну книгу нових надходжень, провів ревізію, ввів нові правила користування бібліотекою. За його розпорядженням були розроблені карткові каталоги. З 1809 р. він став створювати в бібліотеці Музей книги.

  Іван Андрійович Крилов (1769-1844). Відомий російський байкар 29 років прослужив в Імператорській Публічній бібліотеці, спочатку бібліотекарем, потім завідуючим Російським відділенням бібліотеки. Велику увагу приділяв створенню бібліотечних каталогів, протягом багатьох років вів бібліографічну роботу - складав тематичні списки, виконував довідки.

  Якоб Грімм (1785-1863). Відомого німецького письменника-казкаря і вченого-мовознавця можна сміливо назвати професійним бібліотекарем. Він працював у бібліотеках більше 30 років, поєднуючи цю роботу з дослідницькою та викладацькою. Був особистим бібліотекарем брата Наполеона Бонапарта - Жерома Бонапарта, тодішнього короля Вестфалії.

  Хорхе Луїс Борхес (1899-1986). Великий аргентинський письменник протягом 27 років (понад третину життя) був бібліотекарем. З них 9 років служив у муніципальній бібліотеці на околиці Буенос-Айреса, а потім був призначений на посаду директора Національної бібліотеки Аргентини.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий