четверг, января 04, 2018

Бестселери від дебютантів

Деякі історії письменницького успіху схожі на казку про Попелюшку, яка працювала, а її все «не друкували», а потім одна фея-видавець змахнула чарівною паличкою і...  всесвітня популярність, мільйонні тиражі, всі умови для роботи. Принаймні, саме так сталося з деякими авторами, чиї книги сьогодні користуються великим попитом серед читачів.


Дж. Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь». До 1997 р. скромна вчителька була нікому не відома і у вільний від роботи час писала романи. Перші два були покинуті автором… А ось третій – про хлопчика, якого покликали вчитися в спеціальну школу чарівників, Роулінг вирішила опублікувати. Але, хоча, їй і вдалося отримати грант від Шотландської ради мистецтв на його написання, рукопис купувати ніхто не поспішав. Перший роман про Гаррі Поттера чекав видання два роки. Зрештою, видавництво «Блумсберрі» погодилося заплатити за нього 4 тис. дол. Книга вийшла 30 червня 1997 р., і сьогодні вона є однією з найпопулярніших у світі.

С. Майер «Сутінки». Домогосподарка і мати трьох дітей Стефані Майєр в неповні 30 років за три місяці написала 500-сторінковий роман про хлопця-вампіра, звичайну дівчину і їхню незвичайну любов. Два роки вона разом зі своїм літературним агентом намагалися «прилаштувати» роман і не продешевити при цьому. Вдалося і те, і інше. Згідно з контрактом, підписаним з видавництвом «Літтл, Браун і К˚», письменниці належить 750 тис. доларів.

М. Леві «Між небом і землею». Марк Леві – приклад моментального творчого успіху, якщо не брати до уваги той факт, що писати він почав у сорок років. Його перший літературний досвід видавці оцінили відразу: Леві отримав повідомлення, що книгу опублікують вже через вісім днів після того, як відправив матеріали редактору. Головна героїня цього роману – дівчина, яка перебуває в комі. Поки тіло нерухомо лежить у лікарняній палаті, душа бродить  знайомими місцями.

Е.Л. Джеймс «П’ятдесят відтінків сірого». Джеймс завжди хотіла писати, але дуже довго відкладала. Незадовго до свого 50-річчя вона, натхненна вампірською сагою «Сутінки», пише фанфік (жанр масової літератури, створюваної за мотивами художнього твору його шанувальниками) «Господар світу» і викладає його в мережу. Потім переоформляє його на самостійний твір. Еротичні фантазії, обрамлені сюжетом, так захопили користувачів, що одне австралійське видавництво запропонувало письменниці прибрати тексти з відкритого доступу і продавати у вигляді електронної книги. Продажі били всі рекорди. На сьогоднішній день роман «П’ятдесят відтінків сірого» і його продовження продаються навіть краще, ніж книги про Гаррі Поттера.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий