среда, января 24, 2018

Сомерсет Моем: класик англійської літератури25 січня – день народження відомого англійського письменника і драматурга Вільяма Сомерсета Моема. Про цю людину, яка прожила довге і бурхливе життя, багато говорили і пліткували. Він був найпопулярнішим прозаїком і драматургом 30-х років ХХ ст., театри поставили більше 30 його пєс. Крім того, твори Моема часто і з успіхом екранізувалися.

Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів з біографії письменника.
Моем отримав диплом терапевта і хірурга, але не став займатися лікарською справою, а вважав за краще письменницьку працю.

Перший літературний твір він написав ще в юності, але, отримавши відмову від видавництва, спалив його.

У 23 роки письменник опублікував свій перший роман «Ліза з Ламбета», потім став писати пєси. Коли йому було 34 роки, в Лондоні з величезним успіхом одночасно йшли 4 його пєси. 

У роки Першої світової війни Моем працював агентом британської розвідки. Під час Другої світової війни працював у Голлівуді сценаристом. 

З-під пера письменника вийшло 25 пєс, 21 роман і понад 100 оповідань. Чимало творів носять автобіографічний характер. «Я не народився письменником, я ним став», – так говорив він про себе.

Моем був спостережливим і не був сентиментальним. За ці якості його називали «англійським Мопассаном». Цікавий сюжет, чіткість фраз, простота і, в той же час, краса мови – ось що виділяє його серед багатьох письменників. 

Могили у Сомерсета Моема немає – його прах розвіяний біля стін Бібліотеки Моема в м. Кентербері (Англія).


Найпопулярніші романи С. Моема, що стали справжньою вершиною англійської літератури XX століття

«Тягар пристрастей людських» – найзначніший автобіографічний роман. За своїм характером – це «роман виховання», входження в життя героя, якому доводиться зробити вибір, вирішувати багато проблем, повязаних з любовю. 

«Театр» – іронічна історія роману блискучої актриси, яка відзначає «кризу середини життя» з красивою молодою людиною. У цьому творі є місце усмішці і печалі, коханню та зраді, ницості і наївності, злиднів і розкоші, користі і відданості. Роман став відомим завдяки блискучій екранізації 1978 р.

«Візерунковий покрив» – трагічна історія кохання, що розгортається в невеликому містечку в Китаї, куди приїжджають боротися з епідемією холери молодий англійський бактеріолог з дружиною. Ця книга лягла до основи голлівудського фільму «Розмальована вуаль» (2006), головні ролі в якому виконали відомі актори Наомі Уоттс і Едвард Нортон.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий