среда, января 31, 2018

Всеволод Нестайко: цікаві факти з життя письменника
30 січня народився Всеволод Зіновійович Нестайко – найпопулярніший український письменник, класик сучасної української дитячої літератури, на книгах якого виросло кілька поколінь читачів. Його твори, повні щирості і мудрості, можна відкривати для себе на будь-якому етапі життя. В них розповідається про найважливіше, що вважається головним в усі часи – дружбу, кохання, справедливість і добро. За 55 років літературної діяльності письменник видав близько сорока книг, розповідей, казок, повістей і пєс.

Пропонуємо цікаві факти з життя Всеволода Зіновійовича.
За сімейною легендою, мама народила Всеволода в перерві між читанням Ремарка. Вона розповідала: «Акушер, старий єврей, сказав: «Мадам! У вас, здається, народився письменник!».

У 1933 р. його батька репресували органи НКВС. Рятуючись від голодомору, мама з сином переїхала до Києва. У столиці разом з матірю майбутній письменник пережив фашистську окупацію.
Рідною мовою в сімї була російська. Однак мати віддала Всеволода вчитися в українську школу, «щоб знав мову свого батька».
Юний Всеволод зразковою поведінкою не відрізнявся – так само, як і герої його майбутніх повістей. 

Книгами Нестайко захоплювався ще з перших класів. Письменник памятав перший художній твір, над яким він пролив свої дитячі сльози. Це була розповідь А.П. Чехова «Ванька Жуков», який йому, 4-річному, прочитала мати. Любов до творчості Антона Павловича, як зазначає сам письменник, вірність його ідеалам людяності, порядності і відповідальності збереглися у нього на все життя. Навіть перший гонорар він витратив на бюст Чехова.

Перше оповідання Нестайко написав в 8-річному віці. У ньому йшлося про відважного мисливця, який полював на бенгальського тигра в Африці.
Першу казку письменника «В Країні Сонячних Зайчиків» видали у 1959 р. Книга відразу ж стала дуже популярною і була переведена на кілька мов світу.

За книгами Всеволода Нестайка знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Письменник – лауреат численних літературних премій. А в 1979 р. трилогія «Тореадори з Васюківки» Міжнародною Радою з дитячої та юнацької літератури була внесена до Особливого почесного списку ім. Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

22 комментария:

  1. Очень интересно.Эти факты помогли мне с домашкой

    ОтветитьУдалить
  2. спасиба ви мене очень помогли

    ОтветитьУдалить